Polskie Radio
Section05
Niepokalanów

Święty męczennik. Ojciec Maksymilian Kolbe

– Chcę dodać innym odwagi do życia – powiedział zaskoczonemu Niemcowi w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau Maksymilian Kolbe. 82 lata temu, 29 lipca 1941 roku, zakonnik pokazał wielkość człowieka tym, którzy zatracili poczucie człowieczeństwa i dobrowolnie oddał swoje życie, aby uratować inne.
Zobacz więcej na temat:  Maksymilian Maria Kolbe okupacja niemiecka Auschwitz duchowieństwo Niepokalanów Holokaust II wojna światowa niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne HISTORIA historia Polski

Czuwanie modlitewne w Niepokalanowie. "Intensywna modlitwa do Pana Boga"

W wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Niepokalanowie odbędzie się czuwanie modlitewne. - Chcemy uczynić Boga Królem naszego życia i Jemu powierzyć działanie. Czuwanie potrwa całą noc, aż do rana - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.
Zobacz więcej na temat:  Niepokalanów Maciej Bodasiński Karolina Rożej Daniel Wydrych wiara Fundacja Solo Dios Basta

"Kończą się ludzkie pomysły na rozwiązanie problemów". W Niepokalanowie rusza ogólnopolskie czuwanie modlitewne

Organizatorzy Różańca do Granic zapraszają w sobotę do sanktuarium maryjnego w Niepokalanowie na ogólnopolskie czuwanie modlitewne po hasłem: "Przyjdź Królestwo Twoje!". Całonocne czuwanie rozpocznie się o 16.00 modlitwą różańcową. Następnie w programie Msze święte, konferencje oraz premiera filmu o włoskim mistyku pt. "Ksiądz Dolindo Ruotolo".
Zobacz więcej na temat:  Kościół Jezus Chrystus wiara Niepokalanów POLSKA społeczeństwo

"Za niesienie pomocy w czasie wojny i pokoju". Znamy laureatów jednego z najstarszych niepaństwowych wyróżnień

- Katolicki miesięcznik "Rycerz Niepokalanej", Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie działający przy Konferencji Episkopatu Polski i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej — to laureaci tegorocznej nagrody Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" im. Włodzimierza Pietrzaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ukraina pomoc Kościół Niepokalanów Armia Krajowa historia Polski

O. Ignacy Rejch o św. Maksymilianie Kolbe: uważał, że modlitwa Zdrowaś Mario to kula karabinowa

- O. Kolbe uważał, że modlitwa Zdrowaś Mario to jest kula karabinowa. Kula, która nie zabija ale rani w sposób duchowy i zachęca do dobra i uczciwości - powiedział ojciec Ignacy Rejch, ostatni żyjący świadek świętego Maksymiliana Kolbe.
Zobacz więcej na temat:  Maksymilian Maria Kolbe Auschwitz niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne Niepokalanów franciszkanie śmierć rocznica II wojna światowa HISTORIA ludzie Polskie Radio 24

"Modlitwa ma zdjąć przekleństwo". W Niepokalanowie nabożeństwo Trzech Sobót jako pokuta za aborcję

W Niepokalanowie o godz. 11.00 odprawione zostanie specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako odkupienie winy za mord na nienarodzonych dzieciach. Przez trzy soboty 27 czerwca, 11 i 18 lipca odprawiona zostanie Eucharystia w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Kościół Msza święta Niepokalanów POLSKA

o. Maksymilian Maria Kolbe: w służbie Polsce i Niepokalanej

– o. Maksymilian Maria Kolbe najczęściej kojarzy się z męczeństwem i tym, że oddał życie za bliźniego. Jednak nie można zapominać, że był wspaniałym organizatorem i człowiekiem, który wykorzystywał najnowocześniejsze środki do tego, by nieść Dobrą Nowinę – powiedział franciszkanin o. Jacek Staszewski. W audycji „Mistycy dla Niepodległej” rozmowa o życiu i posłudze świętego Kościoła katolickiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maksymilian Maria Kolbe Niepokalanów Tomasz Terlikowski chrześcijaństwo Kościół katolicki Kościół społeczeństwo