Polskie Radio
Section05
Magda Kuydowicz

Andrzej Danek: Broadway jest fascynujący pod każdym względem

Pierwsze wydanie audycji "W antrakcie" Malwina Kiepiel i Magdalena Kuydowicz poświęciły m.in. spektaklom, na które warto czekać w 2023 roku. Ale jak zwykle zaprosiły także gości. Pierwszym był przybysz prosto z Ameryki: Andrzej Danek, ceniony muzyk, instrumentalista, aktor, producent muzyczny i kompozytor. A także człowiek filmu: współtworzył muzykę do serialu "Empire" i pracował przy filmie biograficznym o Arecie Franklin.
Zobacz więcej na temat:  Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel KULTURA TEATR Broadway musical Trójka

Andrzej Pągowski: mam swoje trzy sposoby dochodzenia do pomysłu

Andrzej Pągowski należy do światowej elity artystycznej. Pracował dla Kurosawy, Felliniego, Scorsese i Bergmana, ale także dla Kieślowskiego, Wajdy, a ostatnio dla Smarzowskiego. Jego prace znajdują się w muzeach sztuki nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco. W audycji "W antrakcie" opowiedział o tym, jak szuka inspiracji do tworzenia kolejnych dzieł. 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Andrzej Pągowski plakat SZTUKA

Łukasz Lewandowski: aktor to człowiek, który naciąga nie swoją bieliznę

W tej audycji dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, dzielą się swoją miłością do teatru. Opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami: aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem gościem specjalnym "W antrakcie" był Łukasz Lewandowski, aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz