Polskie Radio
Section05
Malaysia Airlines

"Rosjanie nie chcą wydać sprawców zestrzelenia samolotu"

Trzy lata po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu Rosja wciąż twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego. Międzynarodowa grupa dziennikarzy śledczych Bellingcat, która w trzecią rocznicę tragedii w specjalnym raporcie podsumowała swoje dotychczasowe ustalenia wskazuje na rosyjskich żołnierzy z 53. brygady rakietowej. O zestrzeleniu malezyjskiego samolotu mówili w audycji Świat w Powiększeniu prof. Sławomir Magala z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie i Anna Łabuszewska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Malaysia Airlines Ukraina Rosja Holandia katastrofa samolotu

Ukraina i Rosja komentują wyniki śledztwa ws. lotu MH17

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman oświadczył, że nigdy nie miał wątpliwości, iż zestrzelenie w lipcu 2014 roku malezyjskiego samolotu (lot MH17) było aktem terrorystycznym separatystów z rosyjskich. Z kolei rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że wnioski prokuratorów potwierdzają, iż śledztwo w tej sprawie jest motywowane politycznie i stronnicze.
Zobacz więcej na temat:  Europa katastrofa boeinga nad Donieckiem katastrofa samolotu Malaysia Airlines Rosja Ukraina

Sondaż: Niemcy przekonali się do sankcji przeciw Rosji

Katastrofa w Donbasie zmieniła opinię Niemców w sprawie restrykcji gospodarczych względem Kremla, są jednak przeciwni udzieleniu Ukrainie pomocy wojskowej - to wyniki jednego z ostatnich badań opinii społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Donieck Francja Holandia katastrofa boeinga nad Donieckiem katastrofa samolotu Litwa Malaysia Airlines Niemcy POLSKA Rosja sankcje Unii Europejskiej sondaże Szwecja Ukraina Unia Europejska Władimir Putin