X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gersdorf

Borys Budka: idę pokazać solidarność z Sądem Najwyższym

W środę rano przed budynkiem SN zgromadziło się kilkaset osób. Uczestnicy trzymają flagi Polski i UE, tabliczki z napisem "Konstytucja" oraz transparenty m.in. "Łapy precz od Sądu Najwyższego". - Mam nadzieję, że dziś będzie kolejny dzień w historii niezależnego Sądu Najwyższego – mówił w "Sygnałach dnia" Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Borys Budka Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf opozycja POLSKA

I prezes SN zamierza 4 lipca przyjść do pracy, bierze urlop

Jeśli chodzi o mój status, to on nie zmienił się po rozmowie z prezydentem. Jutro jeszcze przyjdę do pracy, muszę działać zgodnie z konstytucją; natomiast desygnowałam sędziego Iwulskiego, prezesa Izby Pracy, do wykonywania obowiązków w czasie mojej nieobecności, zamierzam bowiem iść na urlop - mówiła I prezes SN Małgorzata Gersdorf w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy prezydent Małgorzata Gersdorf

Debata Dnia: Publicyście o sporze wokół Sądu Najwyższego

Zgodnie z obowiązującą ustawą o SN, sędziowie, którzy do dziś ukończyli 65 lat, po północy przechodzą w stan spoczynku. Małgorzata Gersdorf ukończyła 65 lat. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego nie wystąpiła do prezydenta o przedłużenie możliwości orzekania. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Antoniego Dudka (UKSW) oraz prof. Jacek Zaleśnego (UW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny reforma sądownictwa

Jak potoczą się losy Małgorzaty Gersdorf?

Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej obiecało uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jednym z narzędzi ma być znowelizowana ustawa o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia. W myśl jej przepisów to właśnie dziś, 3 lipca, z mocy prawa w stan spoczynku przechodzą sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Tomasz Rzymkowski Andrzej Czerniewski Marek Ast Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Małgorzata Gersdorf

Reforma Sądu Najwyższego. Co wydarzy się 4 lipca?

– Można powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość złapało sędziów w pewną pułapkę – powiedziała w audycji „Wróżenie z Faktów” Eliza Olczyk z tygodnika „Wprost”.  4 lipca minie termin, w którym 11 sędziów Sądu Najwyższego, w myśl obecnie obowiązującej ustawy, ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego, powinno odejść z pełnionych funkcji. Wśród nich jest również pierwsza prezes Małgorzata Gersdorf. Czy tak się stanie?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy