Polskie Radio
Section05
Kamila Gasiuk-Pihowicz

Po wyborach do PE. Gasiuk-Pihowicz: koalicja ma się dobrze

- Koalicja ma się dobrze. Mamy poczucie, że koalicja jest silna, gdy silne są jej trzy filary, z duchem odpowiedzialności podchodzimy do następnych miesięcy - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska). Gośćmi audycji byli również: Anna Gembicka (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta), Aleksandra Leo (Trzecia Droga - Polska 2050), Witold Tumanowicz (Konfederacja) i Wanda Nowicka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Renata Grochal POLSKA Wanda Nowicka Anna Gembicka Błażej Poboży Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 Parlament Europejski polityka wybory do Parlamentu Europejskiego

TYLKO U NAS Co z ustawą o KRS? Nowe ustalenia Polskiego Radia

Wciąż nie wiadomo, jaki los czeka nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Przewodnicząca Komisji Sprawiedliwości zamówiła ekspertyzy dotyczące poprawki wniesionej przez Senat. - Jestem przekonana, że wszystkie pojawią się na moim biurku w przyszłym tygodniu. Wtedy zwołam posiedzenie - mówi portalowi polskieradio24.pl Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  krs Małgorzata Paprocka Senat Mirosław Suchoń sądownictwo ustawa POLSKA

Fundusz Sprawiedliwości. "Don Ziobro i familia Suwerennej Polski"

Wokół Funduszu Sprawiedliwości stworzono strukturę mafijną. Był Don Ziobro, familia Suwerennej Polski, capo di tutti i cappi, czyli pan Jarosław Kaczyński, pierwsze kolano RP, który dostał prezent - dwie operacje - czego dowodem są właśnie przelewy do szpitala - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Renata Grochal POLSKA polityka Fundusz Sprawiedliwości przestępczość Mafia

Krzyże w urzędach. Decyzja Trzaskowskiego dzieli polityków [WIDEO]

Prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował, że w urzędach Miasta Stołecznego Warszawy nie będzie krzyży ani innych symboli religijnych. Decyzja prezydenta stolicy na kilka tygodni przed wyborami wywołała liczne komentarze polityków. W studiu Trójki oceniali ją: Magdalena Biejat (Lewica), Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska), Karol Karski (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta), Magdalena Sroka (PSL-Trzecia Droga), Stanisław Tyszka (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Renata Grochal Magdalena Biejat Karol Karski Błażej Poboży Magdalena Sroka Stanisław Tyszka Warszawa Kościół katolicki krzyż

Bielan starł się z Gasiuk-Pihowicz. Awantura wokół wyborów

- Afera NCBR to jedna z największych afer PiS, nie ma co do tego wątpliwości, prokuratura prowadzi postępowanie. Skalę zaangażowania polityków PiS i Partii Republikańskiej w ten proceder poznamy dopiero w postępowaniu sądowym - mówiła w Polskim Radiu 24 Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska). - Jeżeli była jakaś afera wokół NCBR, to za waszych rządów - odpowiadał Adam Bielan (Republikanie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Bielan Sejm wybory do Parlamentu Europejskiego Krajowa Rada Sądownictwa

Spór o aborcję. Posłanka Lewicy krytykuje Hołownię

- Nie mam takiego myślenia, że zachwiało to koalicją, padło wiele mocnych słów. Bardzo krytycznie oceniam podejście Szymona Hołowni w sprawie rozpoczęcia prac nad liberalizacją przepisów aborcyjnych - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Paulina Matysiak z Lewicy. Gośćmi audycji byli również: Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej, Jarosław Sachajko z Kukiz’15, Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Michał Wawer z Konfederacji oraz prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwia Białek Paulina Matysiak Jarosław Sachajko Marek Sawicki Michał Wawer Andrzej Zybertowicz Trójka

Napięcia w KRS. Groźby posłanki KO. Sędzia odpowiada: przez pół godziny czytała coś z kartki, a następnie poległa

Jak informuje portal wPolityce.pl, "członkowie Krajowej Rady Sądownictwa z nadania nowej większości sejmowej przegrywają głosowania, które miały na celu sparaliżowanie dzisiejszego posiedzenia Rady", stąd też "w akcie bezsilności kierują groźby wobec leganie wybranych sędziów KRS".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs opozycja Tomasz Zimoch koalicja obywatelska Krajowa Rada Sądownictwa

Sejm wybrał czterech kandydatów do KRS. Odrzucono propozycje zgłoszone przez PiS

We wtorek po południu Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO), Robert Kropiwnicki (KO), Tomasz Zimoch (Polska 2050) i Anna Maria Żukowska (Lewica) zostali wybrani przez Sejm do Krajowej Rady Sądownictwa. Sejm odrzucił cztery kandydatury zgłoszone przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Krajowa Rada Sądownictwa krs Tomasz Zimoch Anna Maria Żukowska Robert Kropiwnicki Marek Ast Bartosz Kownacki Kazimierz Smoliński Arkadiusz Mularczyk

PO konsekwentna w likwidacji polskiego przemysłu? Gasiuk-Pihowicz: po wyborach realizacja wyroków europejskich

W mediach społecznościowych można przeczytać informację o tym, że Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała, że po wyborach zostaną wykonane wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Turów kopalnia Turów bezpieczeństwo energetyczne wybory w Polsce polityka Prawo i Sprawiedliwość

Politycy PO tłumaczą baner na wiecu Tuska. Zapominają o innych hejterskich incydentach

- To tania prowokacja PiS. Taki baner nigdy nie powinien pojawić się na demonstracji. Został on natychmiast zdjęty, ale to wystarczyło, by chwilę później odpowiednie zdjęcie było powielane w internecie - powiedziały posłanki KO, odnosząc się do baneru, który pojawił się na wiecu Donalda Tuska w Poznaniu. Parlamentarzystki zapominają jednak, że to nie jedyny skandaliczny przypadek.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA Poznań

Kamila Gasiuk-Pihowicz ma COVID-19. Dwa dni temu protestowała bez maseczki

W sobotę wraz z Donaldem Tuskiem protestowała. Oboje, w tłumie, bez maseczki na nosie i ustach. Po dwóch dniach poinformowała, że jest zakażona koronawirusem. Kamila Gasiuk-Pihowicz ma COVID-19. Życzenia powrotu do zdrowia posłance składają parlamentarzyści, a internauci pytają, czy przewodniczący PO zrobił test na obecność wirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo COVID-19 sars-cov-2 Koronawirus w Polsce Donald Tusk

"Holandia płaci, więc wymaga". Kamila Gasiuk-Pihowicz wywołała burzę w mediach społecznościowych

Poseł PO-KO Kamila Gasiuk-Pihowicz stwierdziła w twitterowym wpisie, że "porównywanie groźby weta Holandii do groźby polskiego weta to żart". "Holandia płaci, więc wymaga" - napisała przedstawicielka opozycji. "Musiałem kilka razy sprawdzić czy to nie człowiek bóbr" - skomentował Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne Europa fundusze europejskie Polska w Unii Europejskiej POLSKA opozycja