Polskie Radio
Section05
Paweł Mucha

Müller: NBP jest instytucją niezależną i podejmuje decyzje kadrowe we własnym zakresie

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany w Sejmie o konflikt w Narodowym Banku Polskim odparł, że jest to instytucja niezależna, która podejmuje decyzje kadrowe i personalne we własnym zakresie. - Każda strona przedstawia własne argumenty, sprawa jest świeża, nie jestem od tego, by rozstrzygać, kto ma rację - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA NBP Adam Glapiński Piotr Müller

Kiedy inflacja w Polsce zacznie spadać? Paweł Mucha wskazuje przybliżoną datę

- Większość analityków ocenia, że inflacja w przyszłym roku będzie się znacząco obniżać i będziemy się zbliżać do celu inflacyjnego NBP - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, członek zarządu NBP. - To będzie obserwowane w przyszłym roku i w roku 2024. Rynkowe prognozy mówią o infacji jednocyfrowej w perspektywie końca roku 2023 - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Gójska gospodarka polska GOSPODARKA inflacja NBP walka z inflacją

Szczyt NATO. Paweł Mucha: nasze stanowisko to stanowisko całej wschodniej flanki

Wzmocnienie obecności wojsk NATO-wskich na całej wschodniej flance, wsparcie militarne Ukrainy i system, który będzie wspierał państwa najbardziej angażujące się w pomoc Ukrainie, oraz nowa koncepcja strategiczna NATO - to są, jak mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, postulaty Polski przed nadchodzącym szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego w Madrycie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Ukraina wojna na Ukrainie Piotr Gociek ŚWIAT szczyt NATO bezpieczeństwo Bukareszteńska dziewiątka

Paweł Mucha: Polska nagłaśnia i mówi o wszystkich zbrodniach wojennych na Ukrainie

- Nie ulega wątpliwości, że z żadnego innego państwa europejskiego nie idzie tak ogromne wsparcie, jak z Polski dla Ukrainy. Rola Polski jest kluczowa w przypadku kształtowaniu wspólnego stanowiska, które później jest stanowiskiem NATO czy UE - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek Andrzej Duda Ukraina Rosja

Rosja odpowie na incydent z udziałem ambasadora? Mucha: mogą się zdarzyć prowokacje

– Wiem, że emocje były ogromne, ale naruszenie nietykalności cielesnej nie powinno mieć miejsca – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP, komentując wczorajszy incydent przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz Rosja wojna 2022 Warszawa dyplomacja

Paweł Mucha: Polska jest dziś adwokatem Ukrainy

- Jesteśmy bezpośrednim sąsiadem Ukrainy. Jesteśmy kluczowym państwem, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. A z drugiej strony - mamy szczególnie serdeczne i bliskie relacje z Ukraińcami, bezprecedensowa jest ta pomoc milionom Ukraińców, którzy trafili do Polski. To wszystko przekłada się na to, że sprawy ukraińskie często są wzmacniane na forum międzynarodowym przez głos płynący z Polski - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, społeczny doradca Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Ukraina wojna na Ukrainie Jedynka Ukraina Piotr Gociek

Paweł Mucha o posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

- Podczas Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda będzie zapoznawał uczestników m.in. ze stanowiskiem USA w sprawie przyśpieszenia realizacji kontraktów oraz o obecności wojsk amerykańskich w Polsce - informuje na antenie Programu 1 Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Joe Biden Joe Biden w Polsce relacje polsko-amerykańskie wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Jedynka Ukraina Andrzej Duda

Paweł Mucha: w kwestii bezpieczeństwa jesteśmy kluczowym państwem na wschodniej flance NATO

- Polska ma ogromną znajomość spraw rosyjskich. I to jest nasz atut. Jesteśmy kluczowym państwem na wschodniej flance NATO, jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa. (...) Tę wiedzę wykorzystujemy we wszystkich formatach, stąd bardzo częste, inspirowane przez Polskę, ale także w bliskim kontakcie z Zachodem, nasze zaangażowanie w kwestie bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha (doradca prezydenta RP). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Unia Europejska służby i bezpieczeństwo NATO Rosja Ukraina Andrzej Duda dyplomacja