Polskie Radio
Section05
Izabela Leszczyna

"Opozycja ma władzę, która prowadzi do zaburzeń wewnętrznych". Prof. Bernacki o protestach po decyzji TK

- Chcemy wszyscy uniknąć działań wyrażających się w totalnym lockdownie. Dla gospodarki zamknięcie wszystkich w domach nie jest dobre - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Bernacki, senator PiS i wiceminister nauki, komentując nowe obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Gościem audycji "Dwie strony" była także poseł PO Izabela Leszczyna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Izabela Leszczyna protest epidemia Koronawirus w Polsce społeczeństwo Trybunał Konstytucyjny

"Opozycja zrobiła wszystko, co należało zrobić". Izabela Leszczyna o tarczy antykryzysowej

- Ta pierwsza pomoc, oczywiście niewystarczająca, przez Sejm przeszła i co się dzieje dalej, czy ludzie dostali już pieniądze - o to proszę pytać rząd. Opozycja zrobiła wszystko, co należało zrobić - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Izabela Leszczyna, posłanka PO i była wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Piotr Gociek POLSKA polityka Izabela Leszczyna koalicja obywatelska tarcza antykryzysowa koronawirus Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020

Izabela Leszczyna: w innych krajach nikt nie wymyślał dziwnego głosowania przez internet

- Polski parlament musi być tak samo odpowiedzialny, jak parlamenty wszystkich innych państw w Europie. W innych krajach organy władzy ustawodawczej spotkały się i nikt nie wymyślał dziwnego oraz niezgodnego z konstytucją głosowania przez internet - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Koronawirus w Polsce Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska

Izabela Leszczyna o kampanii prezydenckiej: treść ważniejsza niż forma

- Koncentrujemy się teraz w partii na wyborach prezydenckich. Nie znam szczegółów konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, bo nie zajmuję się organizowaniem tego wydarzenia, ale wiem na pewno, że ważniejsza jest treść niż forma – powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Leszczyna, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna wybory prezydenckie 2020

Posłanka PO o wyborcach: suweren wybrał program "świnia plus"

- Mamy projekt ustawy, który zapewni pozostanie na rynku pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego. Prezentowaliśmy go w kampanii, ale suweren wybrał program "świnia plus". Jak się okazało program obowiązuje także w wymiarze metaforycznym - stwierdziła posłanka PO Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce

I. Leszczyna: w 2018 roku alarmowaliśmy CBA ws. M. Banasia

- Marian Banaś, kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów, wyraźnie powiedział, że świadomie zaniżał podatek. Dlatego można o nim mówić, że jest oszustem. Jako szef Krajowej Administracji Skarbowej przyznał, że oszukiwał fiskus i państwo polskie - przypomniała Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli NIK Izabela Leszczyna Adrian Klarenbach

Lider PSL wspólnym kandydatem opozycji? Posłanka PO: niepoważne

- Cieszę się, że Władysław Kosiniak-Kamysz zdołał odbudować swoją pozycję w PSL, jednak gdy przedstawiciel partii, która uzyskała 8,5 proc. poparcia, kreuje się na kandydata całej opozycji, to staje się trochę niepoważny - powiedziała Izabela Leszczyna z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL PSL-Koalicja Polska Władysław Kosiniak-Kamysz Izabela Leszczyna SLD Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

Daniel Milewski o programie PO: zlepek pięknych haseł

- Jeżeli chcecie odpartyjniać spółki Skarbu Państwa, a upartyjniacie spółki samorządowe, to ja nie wierzę w wasz program, bo to jest stek bzdur. Jesteście i zawsze byliście niewiarygodni - mówił poseł PiS Daniel Milewski, komentując w radiowej Jedynce tezy programowe Koalicji Obywatelskiej. - Wpisuje się pan w pewną narrację - ripostowała posłanka PO Izabela Leszczyna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka debata w jedynce Antoni Trzmiel Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PiS wybory w Polsce Wybory parlamentarne 2019 wybory parlamentarne kampania wyborcza

Posłanka PO: nie można wyrzucać osób LGBT poza społeczeństwo

- Bycie osobą homoseksualną w życiu publicznym nie ma nic wspólnego z seksualizacją. Chodzi nam tylko o to, by te osoby nie czuły się wykluczone ze społeczeństwa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Leszczyna. Posłanka Platformy Obywatelskiej odniosła się do sprawy jednego z pracowników sieci IKEA, który został zwolniony za cytowanie Biblii i krytykę środowisk LGBT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska ikea LGBT homoseksualizm

Strajk nauczycieli. "Systematycznie wdrażamy podwyżki"

– Od 2012 roku nie było podwyżek, my te podwyżki w tej chwili bardzo systematycznie wdrażamy. W ciągu 17 miesięcy ponad 16 proc. podwyżki. Rozumiem, że skala tych podwyżek nie zadawala nauczycieli – mówiła na antenie radiowej Trójki Marzena Machałek, wiceminister edukacji (PiS). – Tu nie może być mowy o kompromisie, tylko musi być ustępstwo rządu – stwierdziła Izabela Leszczyna (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izabela Leszczyna Marzena Machałek nauczyciel strajki

Czy plany rządu uważam za rozsądne?

Nowa, niższa składka PIT na poziomie 17 procent. Zero podatku dochodowego, ale osób młodych (do 26. roku życia) zarabiających poniżej 6,5 tysiąca netto. 500+ także dla pierwszego dziecka. Trzynasta wypłata – 1110 złotych dla każdego emeryta i rencisty. Oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Strzyczkowski budżet Polski Katarzyna Duczkowska-Małysz Izabela Leszczyna Jarosław Janecki Janusz Szewczak

Posłanka PO: ten brutalny atak nie powinien się wydarzyć

- Wszyscy otaczamy prezydenta Adamowicza dobrymi emocjami i modlitwą. Pokuśmy się o chwilę refleksji: czy w każdym z nas nie ma jakiegoś ziarenka winy; pomyślmy, co możemy zrobić, żeby Polska była bezpieczna. To brutalny atak, który nigdy nie powinien się wydarzyć – powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna.
Zobacz więcej na temat:  Izabela Leszczyna Paweł Adamowicz Gdańsk POLSKA

Polska sytuacja polityczna u progu roku podwójnych wyborów

Pięcioprocentowy wzrost gospodarczy, aktywna polityka społeczna, jeden z najniższych po roku '89 deficytów budżetowych, rosnąca ściągalność podatków – tak trzylecie swoich rządów podsumowują liderzy Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast opozycja z uporem zapowiada odsunięcie PiS-u od władzy, co ma się odbyć drogą budowy dużej koalicji.  
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski rząd Beaty Szydło Mateusz Morawiecki koalicja obywatelska Izabela Leszczyna