Polskie Radio
Section05
Michał Majewski

Kulisy Spraw: Sławomir Nowak z ukraińskim obywatelstwem

Były minister transportu Sławomir Nowak, który stanął na czele Ukrawtodoru – państwowej agencji drogowej Ukrainy – potwierdził, że przyjął obywatelstwo tego kraju. W audycji Kulisy Spraw o możliwych, innych niż zawodowe, powodach przyjęcia ukraińskiego obywatelstwa przez Sławomira Nowaka mówił Jan Artymowski, działacz Stronnictwa Demokratycznego oraz były aktywista młodzieżówki Platformy Obywatelskiej, której szefem był niegdyś Nowak.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska polityka Sławomir Nowak Michał Majewski

Kulisy Spraw: dziennikarz w świecie manipulacji

Informacja – dzięki rozwojowi Internetu i sieci społecznościowych – gwałtownie przyśpieszyła. To rodzi ryzyko wpadania w pułapki manipulacji. Jak reporter może weryfikować dane dzięki nowoczesnym narzędziom internetowym? O tym w audycji Kulisy Spraw mówiła Beata Biel, była dziennikarka, która szkoli reporterów, jak unikać manipulacji.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarstwo internet Kulisy Spraw media społecznościowe Michał Majewski

Cyberbezpieczeństwo Polski

Kilka lat temu haker, który przedstawiał się jako Alladyn, wkradł się do systemów informatycznych kilku najważniejszych instytucji państwowych. Zdobył dostęp m.in. do poczty szefa kancelarii premiera i do kalendarza jednej z osób z kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych. O cyberbezpieczeństwie w naszym państwie mówił w Kulisach spraw były wiceszef ABW, Mieczysław Tarnowski.
Zobacz więcej na temat:  ABW bezpieczeństwo w sieci internet Kulisy Spraw Michał Majewski Mieczysław Tarnowski sieć