Polskie Radio
Section05
Samuel Pereira

"Opozycja nie powinna dezawuować spraw polskiej racji stanu". Pereira o kryzysie na wschodniej granicy

- Zarzuty, że nie można upubliczniać zdjęć z telefonów tych, którzy podają się za uchodźców, mimo że ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo państwa, jest po prostu aberracją  - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie Samuel Pereira Michał Rachoń MON MSWiA

"Brutalna gra polityczna przy użyciu haseł o praworządności". Pereira o polskim sporze z Brukselą

- Instytucje UE mówią o praworządności jednocześnie nadwyrężając przepisy traktatowe, przesuwając krok po kroku swoje kompetencje - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, komentując spór na linii Warszawa-Bruksela po ostatnim orzeczeniu TSUE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Samuel Pereira Trybunał Sprawiedliwości UE Polskie Radio 24

Burza na Twitterze po artykule Wildsteina. Matczak oburzony krytyką, dziennikarze bronią publicysty "Sieci"

Profesor prawa i wykładowca UW Marcin Matczak zarzucił na Twitterze Bronisławowi Wildsteinowi, że ten skrytykował jego książkę "Imperium tekstu" bez jej przeczytania. W obronie publicysty tygodnika "Sieci" wystąpili dziennikarze. "Matczak manipuluje" - napisał Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Samuel Pereira dziennikarze społeczeństwo

"PO ostentacyjnie rozgłasza swoje porażki". Pereira o głosowaniu Senatu ws. Funduszu Odbudowy

- Jakby cofnąć się w czasie, to Platforma Obywatelska lepiej by na tym wyszła po prostu zgadzając się, mówiąc w grudniu, styczniu, potem lutym, marcu, kwietniu, maju, że dla Polski popierają te rozwiązania, koniec kropka, idziemy dalej. A tak poniosła porażkę i jeszcze tę porażkę rozgłosiła na całą Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, komentując działania PO ws. Funduszu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Samuel Pereira POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy fundusze europejskie Senat Platforma Obywatelska

"Nie ma wspólnej polityki UE wobec Rosji". Samuel Pereira o propozycjach PO

- Najpierw udało się zbudować Nord Stream 1, teraz nie ma woli, by zablokować Nord Stream 2, co byłoby konkretnym działaniem solidaryzującym całą UE, a nie dzielącym, przez budowanie alternatywnego sojuszu niemiecko-rosyjskiego, który nigdy nie był korzystny dla Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń Platforma Obywatelska Polityka zagraniczna Polski opozycja Samuel Pereira

Sprawa Soku z Buraka. Pereira: gdy ktoś krytykuje ujawnienie tej sprawy, to warto zapytać, jaki ma z nią związek

- Za każdym razem, kiedy jakiś dziennikarz czy polityk próbuje dezawuować fakt mówienia o tym, to warto zapytać, jaki był jego udział w tej sprawie. Np. wczoraj Piotr Borys bronił Soku z Buraka, nie przyznając się, że miał osobistą relację z Zagozdą - powiedział Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info, odnosząc się do ujawnienia schematu działania Soku z Buraka.
Zobacz więcej na temat:  SokzBuraka media Roman Giertych Platforma Obywatelska Samuel Pereira nagrania POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Stworzono ośmiornicę, która miała pozostać w ukryciu". Pereira o sprawie Soku z Buraka

- Na Soku z Buraka promowani są też politycy bliscy Romanowi Giertychowi - Radosław Sikorski, Bogdan Zdrojewski, Stanisław Gawłowski. Tworzy się tu taka pajęczyna, taka ośmiornica powiązań, pewien układ towarzysko-polityczno-biznesowo-finansowy, który ma pozostać w ukryciu - komentował szef portalu tvp.info Samuel Pereira.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Roman Giertych polityka TVPinfo Samuel Pereira SokzBuraka

"Widać zintensyfikowanie działań antydemokratycznych". Pereira o akcji białoruskich władz przeciw Polakom

- W ostatnim czasie zaostrzyła się antypolska narracja białoruskiego rządu. Jest to konsekwencja pewnych decyzji politycznych, która musiała zapaść - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, na temat sytuacji Polaków na Białorusi. Dodał, że "widać zintensyfikowanie działań antydemokratycznych".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś ŚWIAT Polskie Radio 24 Europa Samuel Pereira Antoni Trzmiel

"Próba zastraszania". Marek Suski o procesach wytaczanych dziennikarzom

- Zdumiewające jest, że portal, który jest utrzymywany z obcego kapitału, tak bardzo próbuje wpływać na sytuację w Polsce, a w przypadku krytyki tego, co się tam znajduje, (…) wytacza się procesy, m.in. dziennikarzom. Jednocześnie żąda się horrendalnie wysokich, kilkutysięcznych nawiązek, co można uznać za próbę zastraszania i zamykania ust krytykom - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media podatki polityka Samuel Pereira Dorota Kania Marek Suski

"Zmowa milczenia". Samuel Pereira o reakcjach na list pracowników TVN

- Okazuje się, że pluralizm medialny polega na tym, że gdy cokolwiek dzieje się w TVP, to chętnie rozpisują się o tym media komercyjne, często posługując się nieprawdziwymi informacjami, a gdy coś się dzieje w TVN, następuje zmowa milczenia, forma wyciszenia tematu, a mówimy o bardzo poważnych zarzutach dotyczących naruszania standardów pracy dziennikarskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia szkoła Samuel Pereira Michał Rachoń TVN

"Element procesu wyborczego". Samuel Pereira o roli mediów społecznościowych w debacie publicznej

- Możliwe było oznaczanie wpisów, w tym wypadku głównie prezydenta Donalda Trumpa, jako fałszywych, zawierających nieprawdziwą informację o przebiegu wyborów, podczas gdy on wyrażał opinię - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, komentując udział mediów społecznościowych w kampanii prezydenckiej w USA. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media społecznościowe wolność słowa Stany Zjednoczone Ameryka Północna USA ŚWIAT Samuel Pereira

"Zaangażowanie polityczne służy przykryciu osobistych spraw". Pereira o sprawie sędzi Morawiec

- Wobec jakiejś osoby pojawiają się standardowe działania służb takich jak CBA czy prokuratura, a ona zaczyna (...) polityczny rwetes, czyli angażuje się w jakiejś organizacje, działania polityczne i uwaga zaczyna być przekierowywana na to, że zła prokuratura, złe CBA pewnie chce się zemścić za to, że ktoś jest przeciwko tej władzy - mówił w Polskim Radiu 24 szef portalu TVP.info Samuel Pereira, komentując najnowsze informacje dotyczące sędzi Beaty Morawiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Samuel Pereira POLSKA sądownictwo sąd Sąd Najwyższy immunitet

"Nałożony kaganiec na dziennikarzy". Pereira o pozwie Ringier Axel Springer Polska

- Wytoczono sprawy przeciwko Wojciechowi Biedroniowi, Witoldowi Gadowskiemu, Cezarowi Gmyzowi, także mnie. Ich celem jest nawet nie zaszkodzenie bezpośrednio tym czterem osobom, ale wywołanie "efektu mrożącego", wystraszenie wszystkich innych, którzy mogliby krytykować media RASP - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (TVP info).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA axel springer Michał Rachoń Samuel Pereira