Polskie Radio
Section05
Samuel Pereira

Kolejna kompromitacja Sikorskiego na Twitterze. Chciał... "wychłostać" polityków PiS i szefa portalu TVP Info

Kolejna wpadka Radosława Sikorskiego. Eurodeputowany PO stwierdził na Twitterze, że prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Samuel Pereira, szef portalu TVP Info powinni zostać... "wychłostani", a następnie wypędzeni z Polski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Samuel Pereira POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro twitter

PR24 Afera taśmowa. Pereira: Tusk najbardziej boi się ujawnienia rozmowy z Kulczykiem

- Z pewnością nieujawnionych nagrań jest więcej. (...) Temat jest jak najbardziej otwarty. Najgłośniej mówiło się w czasie afery taśmowej o taśmie Kulczyk - Tusk. O tym spotkaniu sam Jan Kulczyk mówił w innych rozmowach na innych spotkaniach, np. z Pawłem Grasiem - podkreślił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu tvp.info, i dodał, że tego nagrania Tusk może obawiać się najbardziej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Samuel Pereira afera taśmowa POLSKA polityka Donald Tusk

Spór "GW" z Agorą. Pereira: redakcja była zakładnikiem partykularnych interesów

- Wśród bardzo pięknych haseł niezależności dziennikarskiej, redakcyjnej, misji wobec czytelników i ochrony ich danych, tak naprawdę przemycane były bieżące interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny portalu TVP.Info Samuel Pereira komentując ujawnione przez portal taśmy ze spotkania zarządu Agory z dziennikarzami "Gazety Wyborczej". - Redakcja była zakładnikiem partykularnych celów bardzo wysokich podwyżek - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń polityka Gazeta Wyborcza media Samuel Pereira

Samuel Pereira o budowie zapory na granicy: wydarzenia mogły potoczyć się inaczej

- Muru na granicy z Białorusią nie byłoby, gdyby decyzję w tej sprawie podejmowała opozycja i to jest tak naprawdę pewien problem opozycji, niemal wszyscy wyborcy widzą i rozumieją dzisiaj powagę zagrożenia, część z nich widziała to już wcześniej, jak to zagrożenie wygląda - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal tvp.info).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Michał Rachoń Samuel Pereira Białoruś

"Byłaby to pomoc dla Putina w trakcie wojny na Ukrainie". Pereira o migrantach na białoruskiej granicy

- Dzisiaj możemy się tylko zastanawiać co by było gdyby polski rząd uległ i wpuścił tysiące nielegalnych migrantów. Później pojawiłoby się dziesiątki tysięcy kolejnych i mielibyśmy chaos nie tylko na granicy białoruskiej ale i na innych granicach. Byłaby to pomoc dla Putina w trakcie wojny na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu TVP.info.
Zobacz więcej na temat:  Frontex Unia Europejska ŚWIAT Europa imigranci w Europie granica imigracja kryzys migracyjny Polskie Radio 24 Samuel Pereira

Inwigilacja Pegasusem w UE? Piękoś: jest wola polityczna, żeby tę sprawę wyjaśnić

- O możliwej inwigilacji urzędników UE za pomocą Pegasusa rozmawiałem z przywódcami frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim. Tam jest wola polityczna, by tę sprawę wyjaśnić na poziomie pewnej komisji, komisji śledczej, która prowadziłaby dochodzenie w tej sprawie - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Piękoś, dziennikarz portalu wPunkt.online. Gośćmi debaty byli także Samuel Pereira z TVP.Info i Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Samuel Pereira ŚWIAT Europa Unia Europejska inwigilacja pegasus

Tomasz Sakiewicz: Zachód ma ostatnią szansę, żeby zatrzymać wojnę na Ukrainie

- Jeśli Rosja będzie widziała słabość i wahanie, to nie tylko zniszczy Ukrainę, ale uderzy też na Zachód, który ma ostatnią szansę, żeby zatrzymać wojnę na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gościem audycji był również szef portalu tvp.info Samuel Pereira. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Tomasz Sakiewicz Samuel Pereira Jarosław Kaczyński wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Rosja Władimir Putin

"Autokompromitacja NIK". Marek Wróbel o konferencji prasowej ws. Pegasusa

Nie rozumiem, co tu się stało. Pojawiają się teorie spiskowe, że to są "agenci Jarosława Kaczyńskiego, którzy mają skompromitować ostatnią niezależną instytucję w Polsce". Dla mnie to jest bardzo dziwne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej, odnosząc się do konferencji prasowej NIK ws. Pegasusa. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Samuel Pereira z portalu tvp.info i dr Bartosz Machalica z Instytutu Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Samuel Pereira POLSKA polityka Najwyższa Izba Kontroli NIK Marian Banaś inwigilacja pegasus

"Decyzja o kontroli operacyjnej zawsze jest niejawna". Samuel Pereira o sprawie Pegasusa

- Ani prokuratura, ani sąd nie idzie do osoby, która miała być poddana kontroli operacyjnej i nie mówi: Panie Kowalski, proszę teraz uważać bo będzie pan podsłuchiwany - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  pegasus POLSKA polityka Polskie Radio 24 PiS PO inwigilacja opozycja służby i bezpieczeństwo Samuel Pereira Michał Rachoń

Polacy sceptyczni wobec rządów opozycji? Liziniewicz: kadrowo i programowo to pustynia

- Na opozycji jest pustynia intelektualna, zarówno jeśli chodzi o zasoby kadrowe, jak i o kwestie programu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" w komentarzu do nowego sondażu IBRIS, w którym Polacy sceptycznie oceniają gotowość opozycji do objęcia władzy. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Samuel Pereira z TVP.Info i Tomasz Kozłowski z "Faktu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Samuel Pereira Jacek Liziniewicz Tomasz Kozłowski opozycja polityka Platforma Obywatelska

"Opozycja nie powinna dezawuować spraw polskiej racji stanu". Pereira o kryzysie na wschodniej granicy

- Zarzuty, że nie można upubliczniać zdjęć z telefonów tych, którzy podają się za uchodźców, mimo że ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo państwa, jest po prostu aberracją  - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie Samuel Pereira Michał Rachoń MON MSWiA

"Brutalna gra polityczna przy użyciu haseł o praworządności". Pereira o polskim sporze z Brukselą

- Instytucje UE mówią o praworządności jednocześnie nadwyrężając przepisy traktatowe, przesuwając krok po kroku swoje kompetencje - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, komentując spór na linii Warszawa-Bruksela po ostatnim orzeczeniu TSUE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Samuel Pereira Trybunał Sprawiedliwości UE Polskie Radio 24