Polskie Radio
Section05
Michał Majewski

Afera Amber Gold. Są nowe zawiadomienia do prokuratury

Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold złoży sześć wniosków do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczą osób związanych z wątkiem lotniczym afery Amber Gold: byłych prezesów Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego i Tomasza Kądziołki, byłej dyrektor Departamentu Rynku Transportu Lotniczego w ULC Sylwii Ciszewskiej, byłego wiceprezesa ULC Zbigniewa Mączki, prokuratora Wojciecha Łuniewskiego, czy byłego właściciela i prezesa linii lotniczej Jet Air Krzysztofa Wicherka.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość Michał Tusk Witold Zembaczyński Sylwester Latkowski Michał Majewski Małgorzata Wassermann

Kulisy Spraw: patologie Parlamentu Europejskiego

Gościem audycji Kulisy Spraw był dr Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. Były europoseł w Polskim Radiu 24 mówił o patologiach, którymi obarczone jest funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. Niedawno ukazała się książka „Parlament Antyeuropejski”, w której Marek Migalski opisuje nieprawidłowości w strukturach PE.
Zobacz więcej na temat:  Marek Migalski Parlament Europejski Kulisy Spraw Michał Majewski Strasburg Bruksela Europarlament

Simon Mol. "To jak historia Nikodema Dyzmy"

Kameruńczyk podawał się w Polsce za pisarza, działacza praw człowieka i uciekiniera z Afryki. Zrobił karierę i stał się twarzą walki z prześladowaniami mniejszościowymi. Potem wyszło na jaw, że w absolutnie świadomy sposób zarażał Polki wirusem HIV. O sprawie Simona Mola mówiła w Kulisach Spraw Maja Narbutt, dziennikarka śledcza (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  HIV AIDS Kamerun Michał Majewski przestępczość Kulisy Spraw oszustwa

Afery taśmowe, które wstrząsnęły polską polityką

W ostatnich latach polska scena polityczna zmieniała się również pod wpływem nagrań rozmów prominentnych polityków, dziennikarzy i ludzi biznesu. W audycji Kulisy Spraw Paweł Siennicki, dziennikarz Polski The Times, współautor książki "Towarzystwo Lwa Rywina", mówił o najważniejszych aferach taśmowych, które wstrząsały rodzimym życiem publicznym.
Zobacz więcej na temat:  polityka afera taśmowa lew rywin Józef Oleksy Adam Michnik Gazeta Wyborcza Michał Majewski Kulisy Spraw Platforma Obywatelska afera podsłuchowa POLSKA

Historia "najmłodszego polskiego milionera"

– Piotr K. powinien trafić do więzienia. Zasłużył na to – mówił w Kulisach Spraw Szymon Krawiec, dziennikarz tygodnika "Wprost", który opisywał działania "najmłodszego polskiego milionera". – Jego wszystkie działania mogły narazić poszkodowanych na straty w wysokości 3 milionów złotych – podkreślał gość Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  oszustwa Michał Majewski media społecznościowe przestępczość przestępczość gospodarcza media Polskie Radio 24

"Sprawą Rywina żyła cała Polska"

Jeden z największych skandali III RP wybuchł w grudniu 2002. Jego tłem była propozycja korupcyjna, którą Lew Rywin złożył Adamowi Michnikowi. – Po raz pierwszy w tak dobitny sposób ludzie zobaczyli kulisy polityki – mówił w audycji Kulisy Spraw Tomasz Sekielski, dziennikarz, Nowa TV.
Zobacz więcej na temat:  korupcja lew rywin Tomasz Sekielski Michał Majewski Adam Michnik Kulisy Spraw ustawa medialna Gazeta Wyborcza Tomasz Nałęcz Aleksander Kwaśniewski Włodzimierz Czarzasty Leszek Miller SLD przestępczość

Amber Gold a Donald Tusk. „Nie sądzę, by afera zmiotła go"

Trwają prace komisji śledczej ds. Amber Gold. Mówi się o tym, że sejmowi śledczy w przyszłości będą chcieli przesłuchać m.in. Donalda Tuska, który w czasie funkcjonowania piramidy finansowej był premierem. – Nikt byłego szefa rządu za rękę nie złapie. Jego związki z tą sprawą pozostaną w sferze domysłów  – komentował w Kulisach Spraw Michał Krzymowski z „Newsweeka”.
Zobacz więcej na temat:  Michał Majewski Kulisy Spraw Donald Tusk Michał Krzymowski Amber Gold

Cezary Łazarewicz: powstanie film o Grzegorzu Przemyku

Cezary Łazarewicz został jednym z laureatów 9. edycji konkursu "Książka Historyczna Roku". Jego książkę pt. "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" wyróżniono w kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku". Dziennikarz i publicysta był gościem audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Przemyk PRL książki Cezary Łazarewicz Kulisy Spraw Michał Majewski Książka Historyczna Roku historia Polski

Sprawa Nangar Khel. "To był wypadek"

W sierpniu 2007 roku polscy żołnierze ostrzelali z moździerzy wioskę Nangar Khel w Afganistanie, w której byli cywile. Zginęło 6 osób, a 3 zostały ciężko ranne. – To był absolutnie wypadek, który się zdarzył na wojnie, bardzo nieszczęśliwy, tragiczny, z udziałem osób niewinnych – mówiła w audycji Kulisy Spraw Edyta Żemła, dziennikarka zajmująca się tematami wojskowymi.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan sądownictwo wojsko Michał Majewski Kulisy Spraw