X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Michał Majewski

"Sprawą Rywina żyła cała Polska"

Jeden z największych skandali III RP wybuchł w grudniu 2002. Jego tłem była propozycja korupcyjna, którą Lew Rywin złożył Adamowi Michnikowi. – Po raz pierwszy w tak dobitny sposób ludzie zobaczyli kulisy polityki – mówił w audycji Kulisy Spraw Tomasz Sekielski, dziennikarz, Nowa TV.
Zobacz więcej na temat:  korupcja lew rywin Tomasz Sekielski Michał Majewski Adam Michnik Kulisy Spraw ustawa medialna Gazeta Wyborcza Tomasz Nałęcz Aleksander Kwaśniewski Włodzimierz Czarzasty Leszek Miller SLD przestępczość

Amber Gold a Donald Tusk. „Nie sądzę, by afera zmiotła go"

Trwają prace komisji śledczej ds. Amber Gold. Mówi się o tym, że sejmowi śledczy w przyszłości będą chcieli przesłuchać m.in. Donalda Tuska, który w czasie funkcjonowania piramidy finansowej był premierem. – Nikt byłego szefa rządu za rękę nie złapie. Jego związki z tą sprawą pozostaną w sferze domysłów  – komentował w Kulisach Spraw Michał Krzymowski z „Newsweeka”.
Zobacz więcej na temat:  Michał Majewski Kulisy Spraw Donald Tusk Michał Krzymowski Amber Gold

Cezary Łazarewicz: powstanie film o Grzegorzu Przemyku

Cezary Łazarewicz został jednym z laureatów 9. edycji konkursu "Książka Historyczna Roku". Jego książkę pt. "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" wyróżniono w kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku". Dziennikarz i publicysta był gościem audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Przemyk PRL książki Cezary Łazarewicz Kulisy Spraw Michał Majewski Książka Historyczna Roku historia Polski

Sprawa Nangar Khel. "To był wypadek"

W sierpniu 2007 roku polscy żołnierze ostrzelali z moździerzy wioskę Nangar Khel w Afganistanie, w której byli cywile. Zginęło 6 osób, a 3 zostały ciężko ranne. – To był absolutnie wypadek, który się zdarzył na wojnie, bardzo nieszczęśliwy, tragiczny, z udziałem osób niewinnych – mówiła w audycji Kulisy Spraw Edyta Żemła, dziennikarka zajmująca się tematami wojskowymi.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan sądownictwo wojsko Michał Majewski Kulisy Spraw

Kulisy Spraw: Sławomir Nowak z ukraińskim obywatelstwem

Były minister transportu Sławomir Nowak, który stanął na czele Ukrawtodoru – państwowej agencji drogowej Ukrainy – potwierdził, że przyjął obywatelstwo tego kraju. W audycji Kulisy Spraw o możliwych, innych niż zawodowe, powodach przyjęcia ukraińskiego obywatelstwa przez Sławomira Nowaka mówił Jan Artymowski, działacz Stronnictwa Demokratycznego oraz były aktywista młodzieżówki Platformy Obywatelskiej, której szefem był niegdyś Nowak.
Zobacz więcej na temat:  Michał Majewski Platforma Obywatelska polityka Sławomir Nowak

Kulisy Spraw: dziennikarz w świecie manipulacji

Informacja – dzięki rozwojowi Internetu i sieci społecznościowych – gwałtownie przyśpieszyła. To rodzi ryzyko wpadania w pułapki manipulacji. Jak reporter może weryfikować dane dzięki nowoczesnym narzędziom internetowym? O tym w audycji Kulisy Spraw mówiła Beata Biel, była dziennikarka, która szkoli reporterów, jak unikać manipulacji.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarstwo internet Kulisy Spraw media społecznościowe Michał Majewski

Cyberbezpieczeństwo Polski

Kilka lat temu haker, który przedstawiał się jako Alladyn, wkradł się do systemów informatycznych kilku najważniejszych instytucji państwowych. Zdobył dostęp m.in. do poczty szefa kancelarii premiera i do kalendarza jednej z osób z kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych. O cyberbezpieczeństwie w naszym państwie mówił w Kulisach spraw były wiceszef ABW, Mieczysław Tarnowski.
Zobacz więcej na temat:  ABW bezpieczeństwo w sieci internet Kulisy Spraw Michał Majewski Mieczysław Tarnowski sieć