Polskie Radio
Section05
POLSKA

Prezydent Warszawy? "Jestem skupiony na pracy w KPRM"

– W tej chwili jestem skupiony na pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Polityk Prawa i Sprawiedliwości, obok Patryka Jakiego, jest typowany na kandydata Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach prezydenckich w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Dworczyk wybory samorządowe Warszawa PiS Prawo i Sprawiedliwość Patryk Jaki POLSKA Rafał Trzaskowski

Dzika reprywatyzacja. Dziś decyzja ws. kamienicy przy Hożej

Podczas posiedzenia niejawnego, którego początek zaplanowano na godzinę 10.00, komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich ma wydać decyzję w sprawie przyszłości nieruchomości przy ulicy Hożej. Przewodniczący gremium Patryk Jaki ma ją ogłosić na konferencji prasowej około godziny 11.30. Będzie to pierwsza decyzja wydana po wejściu w życie nowelizacji ustawy o komisji. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Warszawa Patryk Jaki POLSKA

Angela Merkel w Warszawie. "To nie będzie przełomowa wizyta"

– Ciężko ocenić, z jakim celem przyjeżdża do Warszawy kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jeżeli się tego dowiemy, to dopiero na wieczornej kolacji z udziałem premiera – powiedział na antenie Trójki Piotr Semka ("Do Rzeczy"). Publicysta Janusz Tycner stwierdził z kolei, że ta wizyta nie przyniesie spektakularnego przełomu.
Zobacz więcej na temat:  Patrycjusz Wyżga Piotr Semka POLSKA Trójka Angela Merkel Niemcy Mateusz Morawiecki