Polskie Radio
Section05
POLSKA

Zarządzenia ws. zmian ulic. Chodzi o ustawę dekomunizacyjną

Nazwy ośmiu ulic: siedmiu w Gdańsku i jednej w Chojnicach zmienił wojewoda pomorski, wydając zarządzenia zastępcze w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną. Przemianowane zostały m.in. ulice Leona Kruczkowskiego, Dąbrowszczaków i Mariana Buczka w Gdańsku. Dwa zarządzenie zastępcze wydała także w tej sprawie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dekomunizacja IPN podkarpackie pomorskie

Kara KRRiT dla TVN. USA wyrażają zaniepokojenie

Każdą decyzję o nakładaniu kar członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podejmują w drodze głosowania i odpowiednią uchwałą; każda taka decyzja ma charakter niezależny i autonomiczny - napisała w oświadczeniu Hanna Karp, ekspertka Rady. KRRIT nałożyła 1 mln 479 tys. zł kary na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r., co spotkało się z krytyką Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także reakcją Departamentu Stanu USA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KRRiT media TVN

Apel poległych w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Na warszawskiej Starówce, pod tablicą upamiętniającą Grzegorza Przemyka, odbyło się w nocy z wtorku na środę spotkanie związane z 36. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Dawny komisariat MO na Jezuickiej, gdzie zamordowany został Przemyk, ma stać się stałym miejscem pamięci dla stanu wojennego. Pamięci bolesnej i wciąż żywej, o którą zapytaliśmy publicystów, historyków i politologów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan wojenny Grzegorz Przemyk Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) videoMozaika