Polskie Radio
Section05
POLSKA

Włodzimierz Czarzasty: będę bronił praw nabytych służb

- Będę bronił praw wszystkich ludzi, którzy pracowali w Polsce do 1990 roku, służb, wojska, nauczycieli, sędziów i prokuratorów. Nie można mówić o stuleciu niepodległości Polski bez czterdziestopięciolecia PRL - mówił w radiowej Jedynce Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby specjalne Włodzimierz Czarzasty służba bezpieczeństwa videoMozaika Katarzyna Hejke

Szef MON: warto by Putin spojrzał prawdzie w oczy

- Warto by pan Putin, który przecież w tamtym czasie jako premier był przewodniczącym komisji badającej tragedię smoleńską spojrzał wreszcie prawdzie w oczy - powiedział w Polskim Radiu 24 szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Minister odniósł się do wypowiedzi prezydenta Rosji, który oświadczył w czwartek w Moskwie, że na pokładzie polskiego Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem, nie doszło do wybuchów.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Władimir Putin jerzy miller POLSKA

RMN i KRRiT: nie ma zgody na agresję wobec dziennikarzy

" W związku z narastającą agresją wobec dziennikarzy mediów publicznych zwracamy się do wszystkich uczestników życia publicznego, a zwłaszcza do mediów, aby nie podsycać złych emocji; w przestrzeni publicznej jest miejsce dla sporu, ale nie ma zgody na agresję i przemoc"  podała w oświadczeniu KRRiT. Rada Mediów Narodowych wzywa przedstawicieli sił politycznych do "poszanowania niezależności dziennikarskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA atak dziennikarze