Polskie Radio
Section05
POLSKA

Jarosław Kaczyński zapowiada dalszą współpracę gospodarczą z Ukrainą. Stawia przy tym jasne warunki

Jarosław Kaczyński poinformował, że rząd chce, aby po wojnie Polska i Ukraina blisko ze sobą współpracowały. Warunkiem jest - jak wskazał prezes PiS - wzięcie przez Kijów większej odpowiedzialności za historyczne zbrodnie. Lider partii rządzącej mówił o tym w Opolu podczas spotkania z mieszkańcami i sympatykami.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Rosja POLSKA polityka Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 uchodźcy Rosja

Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda

- Zmieniliśmy politykę społeczną, ale także historyczną. Dbamy o bezpieczeństwo i obronność, a to dlatego, że przerwano proceder okradania naszego kraju. Zabezpieczyliśmy środki na inwestycje, które są widoczne w gminach - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Opola. - Stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Opole Jarosław Kaczyński polityka POLSKA

Rolnicy dostaną waloryzację emerytur. Jednoznaczne słowa premiera Morawieckiego: kwoty będą znaczące

- Polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków z UE, o wiele więcej pieniędzy dokładamy do nich z budżetu państwa - powiedział Mateusz Morawiecki podczas święta "Wdzięczni Polskiej Wsi". Premier zapowiedział też waloryzację rolniczych emerytur, a temat ten również poruszył obecny na uroczystościach minister Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnictwo Mateusz Morawiecki Henryk Kowalczyk Konstanty Radziwiłł emerytura

Prezes PKP Cargo, w Jedynce, o przewozie węgla

- Mamy kompetencje w przewozie węgla. Nie jest to dla nas nowość - mówił w Programie 1 Polskiego Radia w audycji "Otwarte karty" prezes PKP Cargo, Dariusz Seliga. Gość Jedynki mówił o tym, jak spółka przygotowuje się do przewiezienia, do końca roku, dodatkowych 4,5 mln ton węgla, które mają zapewnić Polakom ciepło w domach.
Zobacz więcej na temat:  ceny POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg węgiel Dariusz Seliga Ukraina PKP bezpieczeństwo energetyczne

Jarosław Kaczyński o wyborach we Włoszech: jest nadzieja na to, że UE zacznie się zmieniać

- Byłem i jestem zwolennikiem naszej obecności w UE, bo po prostu nie ma innego wyjścia, a jest nadzieja na to, że UE zacznie się zmieniać - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Dzisiaj jest dzień takiej nadziei, mam nadzieję, że wieczorem się dowiemy o tym, jakie są dobre wyniki wyborów we Włoszech - wskazał podczas spotkania z mieszkańcami w Nysie.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Włochy Europa Unia Europejska wybory parlamentarne

"Te wybory muszą być uczciwe i transparentne". Rusecka o słowach prezesa PiS

- Prezes PiS podkreślał, że bardzo ważne jest to, aby te wybory zostały przeprowadzone w sposób demokratyczny i transparentny, dlatego potrzebne są osoby, które będą patrzeć komisji na ręce. To jest istotne, aby wzmocnić przejrzystość wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory Polskie Radio 24 PiS

Jarosław Kaczyński: dotrzymaliśmy słowa. Naprawiliśmy finanse, wzmocniliśmy wojsko

- Wszystko, co zakładaliśmy, to w większości zrealizowaliśmy. Zmieniliśmy politykę socjalną, przekazujemy duże środki na obronność, dbamy o bezpieczeństwo wewnętrzne. Do naprawy pozostało nam sądownictwo i to również zrobimy - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nysy prezes PiS Jarosław Kaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory