Polskie Radio
Section05
POLSKA

Ruszyła akcja "Świeć Przykładem". Policja przypomina o noszeniu odblasków

Rozpoczęła się akcja "Świeć Przykładem", która ma przypomnieć pieszym o konieczności korzystania z elementów odblaskowych i bezpiecznym poruszaniu się po drodze. - Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni z odległości - podkreślił nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja piesi

Agencja S&P potwierdza rating Polski. Minister finansów: podkreślono konkurencyjność naszej gospodarki

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" (perspektywa stabilna). "To kolejny dowód na to, że prowadzimy politykę, która skutecznie minimalizuje negatywny wpływ rosyjskiej agresji na Ukrainę na polską gospodarkę" - skomentowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA rating Polski polityka Magdalena Rzeczkowska Ministerstwo Finansów

Zginięcie Jakuba Bocheńskiego. Policja ma nowy trop

Krakowska policja odnalazła samochód zaginionego przed kilkoma dniami Jakuba Bocheńskiego. 30-letni polityk Lewicy z Nowego Sącza (woj. małopolskie) widziany był ostatnio 22 września. Przebywał w hotelu na wyjeździe firmowym. Około godz. 13.00 wyszedł z budynku przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Kraków regiony małopolskie lewica polityka

"Profilaktyka jodowa". MSWiA informuje, co zrobić w sytuacji awarii elektrowni jądrowej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało specjalną broszurę informacyjną dot. stosowania tabletek ze stabilnym jodem, w przypadku skażenia spowodowanego awarią w elektrowni jądrowej. Jednocześnie resort podkreśla, że zgodnie z informacjami Państwowe Agencji Atomistyki obecnie na terenie naszego kraju nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia Polaków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MSWiA elektrownia atomowa

Dyrektor Filmoteki Narodowej: nasze działania mają coraz większe znaczenie dla kultury polskiej

- W tym roku pozyskaliśmy grant europejski, który brutto wart jest prawie 30 milionów złotych. Te pieniądze zostaną przekazane na to, aby powstały zrekonstruowane wersje filmowe znaczących filmów - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Kaczmarek, dyrektor Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński POLSKA KULTURA FILM filmoteka narodowa