Polskie Radio
Section05

POLSKA

Trzęsienie ziemi w PiS. Kaczyński zawiesi Morawieckiego?

Mateusz Morawiecki, Ireneusz Zyska i Mirosława Stachowiak-Różecka staną przed partyjną komisją etyki - przekazał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. Ma to związek z wydanym wcześniej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zakazem wszczynania przez członków partii sporów w mediach społecznościowych. Posłowie wdali się w dyskusję z Patrykiem Jakim. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Rafał Bochenek PiS Mateusz Morawiecki Patryk Jaki

Sejm "za" uchwałą o KRS. Doszło do ostrej wymiany zdań

Sejm podjął uchwałę o KRS. Posłowie apelują w niej do sędziów o udział w procesie wyłaniania kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa oraz wybranie takich, którzy będą reprezentować wszystkie rodzaje sądów. Głosowanie poprzedziła gorąca dyskusja ministra sprawiedliwości Waldemara Żurka z szefem Kancelarii Prezydenta Zbigniewem Boguckim.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Krajowa Rada Sądownictwa Waldemar Żurek

TYLKO U NAS Politycy kontra SAFE. Gen. Komornicki: kłótnie w piaskownicy

Politycy sprzeciwiający się wdrożeniu unijnego programu SAFE zwracają uwagę, że mechanizm ten ma pozbawić Polskę jej suwerenności. - Jest masę wyzwań, które trzeba podejmować, a nie kłócić się dalej w tej piaskownicy, gdzie panowie wytaczają takie argumenty, które nie tylko wzbudzają śmiech, ale i politowanie oraz zażenowanie. Z całą mocą chcę też powtarzać, że dostarczają oni paliwo rosyjskiej wojnie hybrydowej  - powiedział w Polskim Radiu 24 były zastępca szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego gen. Leon Komornicki.
Zobacz więcej na temat:  SAFE Wojsko Polskie bezpieczeństwo Donald Tusk