X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
POLSKA

Były szef CBA odpiera zarzuty: zorganizowana zemsta i odwet

Paweł Wojtunik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze zarzuty. Jak poinformował prok. Zbigniew Gabryś z Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczą m.in. niedopełnienia obowiązków, niszczenia dowodów i działania na szkodę interesu publicznego. - Jest to zorganizowana, skoordynowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA - komentuje zarzuty Wojtunik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Paweł Wojtunik polityka

Ekspert: interwencja na rynku rolniczym jest niezbędna

- W ostatnich latach obserwujemy olbrzymie wahania na rynku. Rolnicy nie są w stanie się do nich dostosować - mówił w audycji "W samo południe" profesor Andrzej Kowalski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Gość Krzysztofa Grzesiowskiego komentował sytuację w polskim rolnictwie oraz zapowiedź rządowego wsparcia dla tej gałęzi gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski rolnictwo Mateusz Morawiecki

"Wyjść z impasu". Premier o sytuacji w Sądzie Najwyższym

- Zgodnie z ustawą Małgorzata Gersdorf nie jest już I prezes Sądu Najwyższego, w związku z tym każde poważne państwo musi sobie poradzić z tym w sposób legislacyjny, stąd nowa inicjatywa, która z tego impasu ma pozwolić wyjść - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu zmian w ustawie o SN.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy POLSKA sądownictwo premier Mateusz Morawiecki Małgorzata Gersdorf

"Rostowski pokazał, że komisja ds. Amber Gold jest absurdalna"

– Nie dość, że (komisja - przyp.red.) nie ma pomysłu na to, co ma robić, to jeszcze zapraszanie byłych polityków, czy byłych urzędników poprzednich rządów, tylko dlatego, że są z PO, jest po to, żeby zrobić z tego jakąś polityczną hucpę. Jest to po prostu śmieszne – mówił na antenie radiowej Trójki Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Trójka Beata Michniewicz Amber Gold Jacek Rostowski Trójka POLSKA