Polskie Radio
Section05
POLSKA

100 tysięcy uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Ponad 60 tysięcy uczestników w dwudziestu krajach na całym świecie przejdzie Ekstremalną Drogę Krzyżową. Nocą, w milczeniu i samotności każdy z pątników pokona pieszo jedną z kilkuset leśnych tras liczących od 40 do 144 kilometrów. Tydzień temu to wyzwanie podjęło już ponad 20 tysięcy osób, a jeszcze wcześniej kolejne tysiące. Swojego błogosławieństwa udzielił im papież Franciszek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA droga krzyżowa chrześcijaństwo Kościół katolicki katolicyzm

Nowela przepisów ws. sądownictwa. "To gest dobrej woli"

Do Sejmu wpłynął poselski projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym, a także poselski projekt nowelizacji ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz o statusie sędziów TK. Jeden z wnioskodawców, poseł PiS Marek Ast, mówił w radiowej Trójce, że projekty są gestem dobrej woli wobec Komisji Europejskiej i środowiska sędziowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Marek Ast prawo sąd POLSKA

Więźniarki z KL Ravensbrück: robili na nas doświadczenia

Kilkanaście byłych więźniarek niemieckiego obozu w Ravensbrück spotkało się w Senacie z senatorami, członkami Komisji Praworządności, Praw Człowieka i Petycji. Podczas konferencji przedstawiono listy pisane przez więźniarki oraz świadectwa kobiet, poddanych w obozie eksperymentom pseudomedycznym. Mówiono też o problemach dotyczących upamiętnienia polskich ofiar obozu.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa Auschwitz Niemcy Adolf Hitler POLSKA