Polskie Radio
Section05
defilada

105. rocznica odrodzenia Sił Zbrojnych Litwy. Główną ulicą Wilna przeszła defilada wojskowa

W ramach obchodów 105. rocznicy odrodzenia litewskiej armii w sobotę w południe jedną z centralnych ulic Wilna - aleją Konstytucji - przeszła defilada z udziałem ponad 1,4 tys. żołnierzy litewskich i sojuszniczych oraz ponad 100 pojazdów wojskowych. - To element odstraszający wroga i sygnał, że jesteśmy bezpieczni - oznajmił dowódca Sił Zbrojnych Litwy, generał Valdemaras Rupszys.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Wilno defilada wojsko

15 sierpnia na antenie Polskiego Radia Kierowców

Obchody Święta Wojska Polskiego, 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – przez cały wtorek, 15 sierpnia na antenach Polskiego Radia relacje i specjalne audycje poświęcone tym rocznicom. Na antenie Polskiego Radia Kierowców informacje m.in. zmianach w ruchu w związku z przejazdami kolumn wojskowych, podawane będą w każdym paśmie anteny. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie bitwa warszawska defilada Święto Wojska Polskiego

Dziś centralne obchody Święta Wojska Polskiego. "Podziękujmy żołnierzom za ich służbę"

Dziś w Warszawie odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego. W południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta zmiana posterunku honorowego. W tej uroczystości wezmą udział m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego defilada żołnierze

"To zaszczytna służba". Weteran misji w Iraku i Afganistanie o byciu żołnierzem Wojska Polskiego

- Na misje jadą żołnierze, którzy są najlepsi z najlepszych. Ja byłem w Iraku i Afganistanie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia st. chor. sztab. Dariusz Pastor, będący st. podoficerem dowództwa 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Weteran wojenny zachęca wszystkich do obejrzenia defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, która odbędzie się 15 sierpnia na warszawskiej Wisłostradzie.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski defilada Wojsko Polskie

PR24 Uroczysta defilada zwieńczy Święto Wojska Polskiego. "Największa z dotychczas zorganizowanych"

- Służymy państwu, służymy ludziom. Święto Wojska Polskiego to nie tylko nasze święto, ale każdego Polaka - podkreślił w Polskim Radiu 24 por. Jacek Piotrowski, oficer prasowy 1. warszawskiej brygady pancernej. - Każdy, kto pojawi się na Wisłostradzie, by podziwiać defiladę "Silna biało-czerwona" będzie miał nie lada gratkę - dodał, zapraszając do podziwiania uroczystej prezentacji wojskowego sprzętu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego regiony mazowieckie Warszawa defilada

Ruszają obchody Święta Wojska Polskiego. W całym kraju będzie można wziąć udział m.in. w piknikach wojskowych

Od 12 do 15 sierpnia w całej Polsce trwają obchody Święta Wojska Polskiego, którym w tym roku towarzyszy prawie 70 pikników wojskowych. W trakcie spotkań pod hasłem "Silna Biało-Czerwona" będzie można zobaczyć sprzęt jakim dysponuje Wojsko Polskie, porozmawiać z żołnierzami a także skosztować wojskowej grochówki. Pierwsze takie wydarzenia ruszą już dziś w kilkunastu miejscowościach w kraju.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie święta żołnierze defilada POLSKA społeczeństwo