Polskie Radio
Section05
Paweł Sztompke

Festiwal Paderewskiego wypełnia testament Jerzego Waldorffa

- Na cztery dni przed śmiercią Jerzy Waldorff polecił mi, abym zajął się spuścizną po Ignacym Janie Paderewskim oraz Karolu Szymanowskim. Nie miałem wyboru, testamenty trzeba wypełniać - mówił Wiesław Dąbrowski, dyrektor I Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin Grammy Awards HISTORIA Ignacy Jan Paderewski Karol Szymanowski MUZYKA Paweł Sztompke Warszawa Włodek Pawlik

Koncert "Dalekie wybrzeża ciszy". Kukuła: chcemy przypomnieć poezję Jana Pawła II

- Chcąc poznać osobowość Jana Pawła II, trzeba czytać jego wiersze. Zawarte w nich jest głębokie przesłanie, nie tylko w sensie wiary, ale również spojrzenia na świat. To całościowa wizja świata człowieka, który choć czuje się osamotniony, to jednak szuka wspólnoty - mówił w Jedynce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Janusz Kukuła koncert Krzysztof Gosztyła Paweł Sztompke studio im. Witolda Lutosławskiego studio Lutosławskiego

Dorota Miśkiewicz rymuje z Tuwimem i Lutosławskim. "Dla dzieci, rodziców i dziadków"

W roku 2013, który na mocy uchwał Sejmu RP świętowaliśmy jako Rok Juliana Tuwima i Rok Witolda Lutosławskiego, do takiego spotkania po prostu musiało dojść! - Urokliwe wiersze, które wszyscy znamy i muzyka na najwyższym poziomie stworzyły po prostu dobre piosenki - mówi Dorota Miśkiewicz o płycie "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".
Zobacz więcej na temat:  Dorota Miśkiewicz dzieci Julian Tuwim MUZYKA Paweł Sztompke Witold Lutosławski