Polskie Radio
Section05
Ryszard Szurkowski

"Żegnamy osobę szczególną i wyjątkową". Dziś pogrzeb Ryszarda Szurkowskiego

W Wierzchowicach koło Świebodowa odbędzie się pogrzeb wybitnego sportowca Ryszarda Szurkowskiego. O godzinie 14.00 w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny będzie odprawiona msza święta, po której mistrz kolarstwa zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu. Będzie to druga część uroczystości pogrzebowych Ryszarda Szurkowskiego. 5 lutego, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w intencji zmarłego została odprawiona msza święta. Legendarnego kolarza żegnali: rodzina, przyjaciele, sportowcy oraz przedstawiciele rządu. Ryszard Szurkowski zmarł 1 lutego, w wieku 75 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Kolarstwo Ryszard Szurkowski

"Na jego legendzie wychowały się miliony Polaków". Piotr Gliński pożegnał Ryszarda Szurkowskiego

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński we wspomnieniu o Ryszardzie Szurkowskim podkreślił, że żegnamy legendę polskiego kolarstwa - wybitnego sportowca i zarazem "wielkiego i pięknego człowieka". Dodał, że odejście jednego z najwybitniejszych kolarzy w historii Polski i świata to dotkliwa i bolesna strata dla miłośników sportu i dla całej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Kolarstwo SPORT Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA Ryszard Szurkowski

Ryszard Szurkowski. Wielki sportowiec i wspaniały człowiek

W wieku 75 lat zmarł legendarny kolarz szosowy Ryszard Szurkowski. - Był ogromnie skromnym człowiekiem, który wiedział o kolarstwie wszystko. Wiedział, jak wygrywa się medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich - wspomina najbardziej utytułowanego polskiego kolarza Henryk Urbaś, wieloletni dziennikarz sportowy Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Ryszard Szurkowski kolarstwo szosowe Kolarstwo Daniel Wydrych

TYLKO U NAS Ryszard Szurkowski nie żyje. "Kolarstwo to czar" - mówił w Polskim Radiu

"Interesowała mnie każda dyscyplina sportowa. Nie jeżeli chodzi o wyniki, a jeżeli chodzi o ruch. A że w mojej miejscowości, małej wiosce, nie było nas tylu, żeby zebrać dwie jedenastki, kolarstwo wydało się tą dyscypliną, którą można było uprawiać w pojedynkę" - mówił Ryszard Szurkowski na antenie Polskiego Radia. Legendarny kolarz zmarł 1 lutego 2021 roku, miał 75 lat.
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo Ryszard Szurkowski SPORT kolarstwo szosowe