Polskie Radio
Section05
Ryszard Szurkowski

Żona Ryszarda Szurkowskiego pomaga poszkodowanym kolarkom [POSŁUCHAJ]

Ryszard Szurkowski to legenda polskiego kolarstwa: dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata oraz dwunastokrotny mistrz Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej wciąż był związany z kolarstwem jako trener, działacz sportowy. Zmarł w lutym 2021 roku w wyniku choroby nowotworowej.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Kolarstwo Ryszard Szurkowski wypadek rehabilitacja Joanna Bogusławska Trójka STYL ŻYCIA

"Żegnamy osobę szczególną i wyjątkową". Dziś pogrzeb Ryszarda Szurkowskiego

W Wierzchowicach koło Świebodowa odbędzie się pogrzeb wybitnego sportowca Ryszarda Szurkowskiego. O godzinie 14.00 w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny będzie odprawiona msza święta, po której mistrz kolarstwa zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu. Będzie to druga część uroczystości pogrzebowych Ryszarda Szurkowskiego. 5 lutego, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w intencji zmarłego została odprawiona msza święta. Legendarnego kolarza żegnali: rodzina, przyjaciele, sportowcy oraz przedstawiciele rządu. Ryszard Szurkowski zmarł 1 lutego, w wieku 75 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Kolarstwo Ryszard Szurkowski

"Na jego legendzie wychowały się miliony Polaków". Piotr Gliński pożegnał Ryszarda Szurkowskiego

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński we wspomnieniu o Ryszardzie Szurkowskim podkreślił, że żegnamy legendę polskiego kolarstwa - wybitnego sportowca i zarazem "wielkiego i pięknego człowieka". Dodał, że odejście jednego z najwybitniejszych kolarzy w historii Polski i świata to dotkliwa i bolesna strata dla miłośników sportu i dla całej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Kolarstwo SPORT Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA Ryszard Szurkowski

Ryszard Szurkowski. Wielki sportowiec i wspaniały człowiek

W wieku 75 lat zmarł legendarny kolarz szosowy Ryszard Szurkowski. - Był ogromnie skromnym człowiekiem, który wiedział o kolarstwie wszystko. Wiedział, jak wygrywa się medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich - wspomina najbardziej utytułowanego polskiego kolarza Henryk Urbaś, wieloletni dziennikarz sportowy Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Ryszard Szurkowski kolarstwo szosowe Kolarstwo Daniel Wydrych