Polskie Radio
Section05
Rex Tillerson

"Jest partnerstwo Polska-USA. Mamy wspólnotę interesów"

Szef amerykańskiej dyplomacji przyleciał w piątek do Polski z dwudniową wizytą. Spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O wizycie sekretarza stanu USA w Polsce mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. międzynarodowej Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rex Tillerson USA Nord Stream 2 Jacek Czaputowicz Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki

"Europa Środkowa to ważny region z punktu widzenia USA"

Zakończyła się dwudniowa wizyta amerykańskiego sekretarza stanu w Polsce. Rex Tillerson spotkał się między innymi z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O współpracy polsko-amerykańskiej mówił w audycji Świat w Powiększeniu Bartosz Wiśniewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rex Tillerson USA Nord Stream 2

Rex Tillerson w Polsce. Co z Nord Stream 2?

Szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson przybył z wizytą do Warszawy. Spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Złożył też kwiaty przy pomniku Bohaterów Getta. W piątek wieczorem Rex Tillerson rozmawiał w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą. Wizytę amerykańskiego polityka komentowali goście "Śniadania w Trócje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki Grzegorz Długi Barbara Dolniak Rex Tillerson USA Beata Michniewicz Trójka Jarosław Kalinowski Jarosław Sellin Krzysztof Szczerski

"Ta wizyta pokazuje intensywność naszych relacji z USA"

W piątek wieczorem z wizytą do Warszawy przybędzie sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Amerykański polityk przyleci do Polski prosto ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski podkreślił, że zaplanowane spotkanie Andrzeja Dudy z Tillersonem pokazuje "intensywność relacji polsko-amerykańskich".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Krzysztof Szczerski polityka USA Rex Tillerson prezydent Donald Trump

„Jako prymusi wpisujemy się w wizję Donalda Trumpa”

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Poinformował o tym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej Polski i Stanów Zjednoczonych. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Arturem Wróblewskim, amerykanistą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Donald Trump USA bezpieczeństwo NATO Rex Tillerson Światowe Forum Ekonomiczne w Davos wojsko

Rex Tillerson przyjeżdża do Polski. Co w agendzie rozmów?

Do Polski w piątek wieczorem przyjedzie sekretarz stanu USA, Rex Tillerson. O 20.30 w Belwederze zostanie przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę. W sobotę rano będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. W Polskim Radiu 24 rozmowa z prof. Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim, politologiem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Mateusz Morawiecki Rex Tillerson NATO Jarosław Kaczyński Andrzej Duda Donald Trump