X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Roman Giertych

Echa afery KNF. Czy potrzebna jest komisja śledcza?

Dlaczego Leszek Czarnecki nagrywał rozmowę z b. szefem KNF Markiem Chrzanowskim? Na co wskazują opublikowane taśmy i czy potrzebna jest sejmowa komisja śledcza do zbadania tej sprawy? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście audycji 7x24 na antenie Polskiego Radia 24: Paweł Rabiej (Nowoczesna), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), Jerzy Wenderlich (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość), Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KNF komisja nadzoru finansowego Leszek Czarnecki banki bankowość finanse finanse publiczne Joanna Lichocka PiS Prawo i Sprawiedliwość Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Jerzy Wenderlich SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej Paweł Rabiej Nowoczesna Adam Andrzejewski służby i bezpieczeństwo Roman Giertych Mateusz Morawiecki

Afera wokół KNF. Roman Giertych: nowe taśmy trafią do prokuratury

Mecenas Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek złoży w prokuraturze nagranie rozmowy Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem Komisji Nadzoru Finansów Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zarejestrowane w lipcu br. Według Giertycha, pełnomocnika Leszka Czarneckiego, jednym z najważniejszych świadków, "którzy muszą być przesłuchani przez prokuraturę w Katowicach, będzie Andrzej Duda - prezydent RP".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KNF Leszek Czarnecki Roman Giertych banki getin noble bank

Szczecin: Stanisław Gawłowski będzie mógł opuścić areszt

Poseł PO Stanisław Gawłowski będzie mógł opuścić areszt po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji. Zamieszany w aferę melioracyjną przedsiębiorca Bogdan K. musi wpłacić milion. Sąd Okręgowy w Szczecinie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt dla posła i przedsiębiorcy, ale zastosował również inny środek zapobiegawczy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Gawłowski Roman Giertych prokuratura

"Nie dam się zastraszyć prokuratorowi krajowemu"

Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej, na wniosek Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego zbada, czy mecenas Roman Giertych dopuścił się przekroczenia granic wolności słowa. Przeciwko niemu zostało wszczęte dochodzenie dyscyplinarne. Chodzi o dwie jego medialne wypowiedzi, w których sugerował „groźby bezprawne w stosunku do prokuratorów”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roman Giertych prokuratura bogdan święczkowski

Kulisy Spraw. Czy adwokaci sparaliżują prace sądów?

21 kwietnia Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie przyjęła uchwałę, w której wyrażony jest apel do mecenasów, by składali przed sądem wnioski o wyłączanie ze spraw sędziów mianowanych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. O tym czy wymiarowi sprawiedliwości grozi paraliż mówił w audycji Kulisy Spraw Maciej Marosz z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa Jerzy Jachowicz Roman Giertych

Areszt posła Gawłowskiego wynikiem "kumulacji dowodów"

- Należy podkreślić, że mamy do czynienia z kumulacją niezależnych od siebie dowodów; przy tym depozycje te znajdują potwierdzenie także w innych, obiektywnych dowodach, czyli zeznaniach świadków – to najważniejsze przesłanki, jakimi kierował się sąd, który zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec posła PO Stanisława Gawłowskiego – wynika z informacji portalu tvp.info, który dotarł do uzasadnienia sądu.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Stanisław Gawłowski polityka Platforma Obywatelska korupcja POLSKA