Polskie Radio
Section05
Różaniec do Granic

„Wielka Pokuta” i „Różaniec do Granic” drogą do duchowej odnowy człowieka

Minął rok od akcji „Różaniec do Granic”. Gościem audycji „Terlikowski na Froncie” był Maciej Bodasiński, reżyser i współorganizator wydarzenia. – Liczba zapytań dotyczących kolejnej edycji była dla nas wstrząsająca i zaskakująca. Spowodowało to we mnie wielką radość, bo ponowne zainteresowanie Polaków tą akcją oznacza, że była ona dla nich żywym doświadczeniem wspólnoty, która jest bardzo potrzebna – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Różaniec do Granic wiara religia chrześcijaństwo społeczeństwo katolicyzm

"Ukoronowanie Matki Boskiej Jasnogórskiej potrzebne Polakom"

Mijający rok w Kościele obfitował w wiele ważnych wydarzeń: 100-lecie Objawień Fatimskich, 300-lecie koronacji Matki Boskiej Jasnogórskiej oraz 140-lecie Objawień w Gietrzwałdzie. O 2017 roku w Kościele mówili w Polskim Radiu 24 Mariusz Tabulski, definitor generalny zakonu Paulinów, arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński oraz ks. Grzegorz Kurp, rzecznik warszawskiej prowincji Pallotynów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kościół katolicki chrześcijaństwo Różaniec do Granic objawienia fatimskie

Bulwersujący tytuł w BBC. "Kontrowersyjny dzień modlitwy"

– Polscy katolicy zorganizowali kontrowersyjny dzień modlitwy na granicach – takiego tytułu, wobec akcji "Różaniec do Granic", w swoim artykule użyło brytyjskie BBC. Co spowodowało, że dziennikarze stacji w ten sposób wypowiedzieli się o wydarzeniu, które miało miejsce w naszym kraju w sobotę? W audycji Północ-Południe komentarz Mateusza Maranowskiego, dziennikarza Polskiego Radia 24, który brał udział w akcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Różaniec do Granic religia wiara BBC chrześcijaństwo

"Różaniec do Granic". Modlitwa dzieci na Westerplatte

Wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski stanęli dziś ludzie odmawiający różaniec. Akcja "Różaniec do Granic" duchowo zmobilizowała cały kraj. Właśnie teraz, po uroczystych mszach św. rozpoczyna się odmawianie różańca na granicach, ale także w wielu miastach poza Polską. Szczególną granicą Polski jest Bałtyk - właśnie tam, na Westerplatte różaniec będą odmawiały dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Westerplatte Różaniec do Granic aktualności katolickie Gdańsk

"Różaniec do granic to wielkie wydarzenie modlitewne"

„Różaniec do granic” to po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży 2016 największe wydarzenie modlitewne w Europie - podkreśla rzecznik prasowy Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Organizatorzy szacują, że do inicjatywy przyłączy się milion osób. „Różaniec do granic” to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej ojczyzny oraz pokoju na świecie. W PR24 o ostatnich przygotowaniach do wielkiej modlitwy opowiadał Grzegorz Maciak (IAR)
Zobacz więcej na temat:  Różaniec do Granic chrześcijaństwo Fatima

"Chrześcijaństwo jest czymś co spajało nasza państwowość"

Akcja utworzenia żywego łańcucha modlitewnego wzdłuż całej granicy Polski szykowana jest na 7 października. Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w tej inicjatywie. Gośćmi Rozmowy kulturalnej byli: Maciej Bodasiński – organizator akcji i Dariusz Kowalski, aktor.
Zobacz więcej na temat:  Kościół religia chrześcijaństwo Różaniec do Granic