Polskie Radio
Section05
objawienia fatimskie

"Ukoronowanie Matki Boskiej Jasnogórskiej potrzebne Polakom"

Mijający rok w Kościele obfitował w wiele ważnych wydarzeń: 100-lecie Objawień Fatimskich, 300-lecie koronacji Matki Boskiej Jasnogórskiej oraz 140-lecie Objawień w Gietrzwałdzie. O 2017 roku w Kościele mówili w Polskim Radiu 24 Mariusz Tabulski, definitor generalny zakonu Paulinów, arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński oraz ks. Grzegorz Kurp, rzecznik warszawskiej prowincji Pallotynów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kościół katolicki chrześcijaństwo Różaniec do Granic objawienia fatimskie

Objawienia fatimskie a uchwała polskiego Sejmu

W Fatimie w piątek oficjalnie zakończyły się obchody stulecia objawień maryjnych. Uroczystości przypadły na dzień, w którym 100 lat temu miało miejsce ostatnie z sześciu objawień Maryi ukazującej się trojgu pastuszkom w Cova da Iria. Na temat istoty kultu maryjnego oraz postawy polskich posłów wobec tego wydarzenia rozmawiali goście audycji „Ideologika”.
Zobacz więcej na temat:  Fatima objawienia fatimskie Sejm religia chrześcijaństwo

Setna rocznica objawień fatimskich. Dziś finał uroczystości

W Fatimie w piątek oficjalne zakończenie obchodów stulecia objawień maryjnych. W tamtejszym sanktuarium przez cały dzień trwać będą uroczystości religijne, które zwieńczy koncert jednej z największych portugalskich orkiestr symfonicznych. W wydarzeniach uczestniczą pielgrzymi z Polski. W Fatimie jest Ewa Wysocka, która o przebiegu uroczystości opowiadała w PR24. Na naszej antenie także rozmowa z ks. Krzysztofem Ołdakowskim. 
Zobacz więcej na temat:  Fatima objawienia fatimskie chrześcijaństwo religia pielgrzymka Krzysztof Ołdakowski