Polskie Radio
Section05
Siergiej Ławrow

Ławrow zarzuca Zachodowi prowokowanie konfliktu. Brytyjski rząd jednoznacznie: to nonsens

- Cała ta gadanina z Moskwy, że atak na Ukrainę jest odpowiedzią na agresję NATO, to kompletny nonsens - powiedział brytyjski wiceminister obrony James Heappey. Odniósł się w ten sposób do twierdzeń Kremla, że to Zachód, dostarczając broń Ukrainie, może sprowokować szerszy konflikt. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Wielka Brytania Ukraina broń NATO Siergiej Ławrow Europa Londyn wojna 2022

Adwokat interesów Moskwy? Roman Giertych rozpowszechnia przekaz Kremla

"Uważam, że Orban próbował namówić Morawieckiego do jakiegoś udziału w misji polegającej na przejęciu administracji części zachodniej Ukrainy" - stwierdził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Roman Giertych - informuje tvp.info i przypomina, że adwokat po już raz kolejny rozpowszechnia propagandowe hasła lansowane przez Kreml.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roman Giertych Siergiej Ławrow wojna na Ukrainie Rosja propaganda

"Ławrow nie musi się martwić o antypolską propagandę". Rzecznik PiS komentuje wpisy Giertycha i Lisa

"Siergiej Ławrow nie musi się specjalnie martwić o antypolską propagandę. Ona jest tutaj gorliwie rozprowadzana przez propagandystów, zanim on coś powie" - napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska. W ten sposób odniosła się do wpisów Romana Giertycha i Tomasza Lisa, którzy powielili insynuacje szefa rosyjskiej dyplomacji na temat celów proponowanej pokojowej misji NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka tomasz lis Roman Giertych wojna 2022 Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość NATO Siergiej Ławrow

Siergiej Ławrow grozi NATO. Szef MSZ Rosji wskazał kolejne cele ataków

W rozmowie prokremlowską stacją telewizyjną Russia Today szef MSZ Rosji powiedział, że "wszystkie transporty wwożące na Ukrainę broń staną się celem Rosji". Siergiej Ławrow tymi słowami odniósł się do informacji, które mówią o dostawach uzbrojenia na Ukrainę, które ma wysłać Zachód.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja NATO wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Siergiej Ławrow

"Nie dziwi miejsce negocjacji". Ryszard Czarnecki po rozmowach na linii Kułeba-Ławrow

- Premier Izraela namawiał prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do ustępstw wobec Rosji. Nie dziwmy się więc, że Ukraińcy chcieli, by miejscem pierwszych rozmów pokojowych szefów MSZ była Turcja, a nie rozważany wcześniej publicznie przez prezydenta Zełenskiego Izrael - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki (europoseł PiS).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Władimir Putin wojna 2022 ŚWIAT Turcja Ryszard Czarnecki Antoni Opaliński Siergiej Ławrow

Negocjacje dot. zakończenia wojny na Ukrainie. Kułeba rozmawia z Ławrowem

W tureckiej Antalyi rozpoczęły się rozmowy ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeby z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Postulaty strony ukraińskiej to natychmiastowe zawieszenie broni, poprawa sytuacji humanitarnej w Mariupolu, Charkowie, Sumach, Wołnowasze i innych miastach oraz wycofanie rosyjskich wojsk z terytorium Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Siergiej Ławrow Ukraina Rosja