Polskie Radio
Section05
Siergiej Ławrow

Ujawniono tezy Sikorskiego na spotkanie z Ławrowem. "Rosja strategicznym partnerem UE"

"Rosja jest największym bezpośrednim sąsiadem i strategicznym partnerem Unii Europejskiej" - tak brzmi treść pisma z 2008 r. przygotowanego przez Departament Polityki Wschodniej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, któremu przewodził Radosław Sikorski. Tezy z dokumentu miały być wykorzystane podczas spotkania z ministrem obrony Rosji Siergiejem Ławrowem.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Siergiej Ławrow Radosław Sikorski POLSKA polityka Rosja Gruzja

"Ale to Zachód jest zły, zbyt rozwinięty i bez wartości". Internauci zwrócili uwagę na gadżety Ławrowa

Według mediów szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow trafił do szpitala po przylocie na indonezyjską wyspę Bali, gdzie jutro rozpoczyna się szczyt G20. Tymczasem polityk opublikował w sieci nagranie, gdzie zaprzecza medialnym doniesieniom o ciężkich kłopotach ze zdrowiem. Internauci zwrócili jednak uwagę, jakich gadżetów używa rosyjski polityk.
Zobacz więcej na temat:  Siergiej Ławrow propaganda internet twitter Apple wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa Rosja

Siergiej Ławrow o ukraińskich terenach "przyłączonych do Rosji": będą pod ochroną m.in. doktryny nuklearnej

Portal Ukraińska Prawda podał, że rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapowiedział w sobotę w Nowym Jorku, że wszystkie rosyjskie prawa i doktryny, w tym doktryna nuklearna, będą miały zastosowanie do terytoriów Ukrainy, "przyłączonych" do Rosji w drodze "referendów".
Zobacz więcej na temat:  referendum Rosja Siergiej Ławrow broń nuklearna wojna na Ukrainie ONZ ŚWIAT Europa

"Wszyscy wiedzą, że Ławrow kłamie". Prezydent Andrzej Duda o wystąpieniu szefa dyplomacji Rosji

- Wszyscy wiedzą, że Sergiej Ławrow zwyczajnie kłamie. Ludzie w ogóle tego nie słuchają i uważają to za brednie - powiedział w Nowym Jorku Andrzej Duda. Prezydent skomentował w ten sposób wystąpienie szefa rosyjskiego MSZ na forum Rady, w czasie którego Rosjanin m.in. oskarżył Kijów o ludobójstwo.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda ONZ Rosja Siergiej Ławrow Ukraina Europa wojna na Ukrainie

"Wszyscy wiedzą, że Ławrow kłamie". Prezydent Andrzej Duda o wystąpieniu szefa rosyjskiego MSZ

- Wszyscy wiedzą, że Sergiej Ławrow zwyczajnie kłamie. Ludzie w ogóle tego nie słuchają i uważają to za brednie - powiedział w Nowym Jorku Andrzej Duda. Prezydent skomentował w ten sposób wystąpienie szefa rosyjskiego MSZ na forum Rady, w czasie którego Rosjanin m.in. oskarżył Kijów o ludobójstwo.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda ONZ Rosja wojna 2022 Siergiej Ławrow Ukraina ŚWIAT Europa prezydent

Stanisław Żaryn: Ławrow to ważny funkcjonariusz rosyjskiego systemu kłamstwa

- Trwający szczyt ONZ będzie dla Rosji okazją do walki informacyjnej - podkreślił Stanisław Żaryn. Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP uważa, że obecny na szczycie szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow jest ważnym funkcjonariuszem rosyjskiego kłamstwa.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Stanisław Żaryn Rosja Władimir Putin ONZ Siergiej Ławrow propaganda Ukraina wojna na Ukrainie Europa ŚWIAT

Rozmowa Blinken-Ławrow. Bender: sytuacja jest napięta. Ważne, by mocarstwa nuklearne się komunikowały

W najbliższym czasie ma się odbyć pierwsza od wybuchu wojny rozmowa szefów dyplomacji USA i Rosji, Antony'ego Blinkena i Siergieja Ławrowa. - Chodzi o otwarcie bezpośredniego kanału komunikacji. Ważne, by dwa wielkie mocarstwa nuklearne ze sobą rozmawiały, bo mamy bardzo niebezpieczną sytuację - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender z EWTN Polska, specjalista ds. USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Rosja Antony Blinken Siergiej Ławrow wojna 2022 Ukraina

Szczyt G20 w Indonezji. Dyplomaci nie chcieli zdjęcia z Ławrowem

Na indonezyjskiej wyspie Bali rozpoczęły się rozmowy szefów dyplomacji państw G20. Tematami są m.in. wzrosty cen żywności i energii, które wiążą się z agresją Rosji na Ukrainę. Agencja Kyodo poinformowała powołując się na anonimowe źródła, że z powodu niechęci do Kremla zrezygnowano ze wspólnego zdjęcia uczestników spotkania.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Indonezja Azja G20 serwis wschodni Siergiej Ławrow ŚWIAT dyplomacja wojna 2022

Ławrow za Sikorskiego dał wykład polskim dyplomatom. TVP Info dotarło do dokumentów

Dziennikarz TVP.Info Michał Rachoń dotarł do nieznanych dokumentów z archiwów MSZ, które dotyczą wizyty ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa w Polsce w 2010 r. Wysłannik Kremla przemawiał wtedy do polskich dyplomatów i ich ówczesnego zwierzchnika Radosława Sikorskiego. - Fakt, że szef rosyjskiej dyplomacji na życzenie polskiego premiera i MSZ potraktował polskich dyplomatów jak studentów MGiMO (Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych), kuźni kadr rosyjskiego wywiadu i dyplomacji, jest sam w sobie obezwładniający - komentował dziennikarz w programie "#Jedziemy".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Radosław Sikorski Siergiej Ławrow