Polskie Radio
Section05
Stanisław Barańczak

Historia pięknej Heleny, czyli "Wszystko dobre, co dobrze się kończy". Premiera w radiowej Jedynce

Wraz z Mariuszem Malcem, autorem adaptacji i reżyserem, zapraszamy Państwa w sobotnie popołudnie na kolejną premierę w naszym radiowym cyklu "Kwiecień z Szekspirem". Tym razem będzie to sztuka "Córka Gerarda z Narbony, czyli Wszystko dobre, co się dobrze kończy", skrócona wersja znanej sztuki Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. W roli tytułowej Aleksandra Prykowska. 9 kwietnia, godz. 17.10.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Stanisław Barańczak William Szekspir

"Burza" Williama Szekspira na scenie teatralnej radiowej Dwójki

Kolejna radiowa adaptacja słynnego dramatu Williama Szekspira w Teatrze Polskiego Radia. Na premierę słuchowiska zaprasza jego reżyser oraz autor adaptacji - Waldemar Modestowicz. Już w najbliższą sobotę o godz, 10.oo na antenie radiowej Dwójki. Przekład Stanisława Barańczaka.
Zobacz więcej na temat:  Adam Ferency Adam Woronowicz Anna Dereszowska Artur Żmijewski Eryk Lubos krzysztof stelmaszyk Mariusz Benoit Mariusz Bonaszewski Olgierd Łukaszewicz Polecamy słuchowisko Stanisław Barańczak Teatr Polskiego Radia Waldemar Modestowicz Wiktoria Gorodeckaja William Szekspir

Poznań oddaje hołd Stanisławowi Barańczakowi

Wieczór pamięci i prezentacje spektaklu opartego na tekstach Stanisława Barańczaka zaplanowano w ramach cyklu wydarzeń, jakimi Poznań uczci poetę i tłumacza. Twórca urodził się w Poznaniu, od 2008 roku jest honorowym obywatelem miasta. Zmarł w 26 grudnia w swoim domu w Newtonville na przedmieściach Bostonu. 3 stycznia zostanie pochowany w USA.
Zobacz więcej na temat:  Komitet Obrony Robotników Poznań Stanisław Barańczak wielkopolskie