Polskie Radio
Section05
Jacek Ozdoba

"Podgrzewają atmosferę dla swoich partyjnych interesów". Ozdoba o postawie posłów opozycji

- Posłowie opozycji zapomnieli, czym jest pełnienie funkcji publicznych i odpowiedzialność. Są to ludzie nieodpowiedzialni. Mamy dwa światy, z jednej strony rząd, który walczy z pandemią, a z drugiej polityków opozycji chcących, by ludzie wychodzili na ulice - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Jacek Ozdoba Warszawa protest protesty w Warszawie aborcja opozycja demonstracje

Jacek Ozdoba: w Zjednoczonej Prawicy, jak w dobrym małżeństwie, zdarzają się kłótnie

- W Zjednoczonej Prawicy jest jak w dobrym małżeństwie - zdarzają się kłótnie; po takiej kłótni należy porozmawiać - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wiceminister klimatu, poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. Musimy ostudzić emocje, usiąść do stołu i porozmawiać - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Gowin zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina polityka koalicja Rząd RP Jacek Ozdoba

Zieloni blokują Warszawę, ale nie z powodu "Czajki". Wiceminister pyta o motywacje i źródła finansowania

- Odnoszę wrażenie, że tego typu grupy często motywują swoje akcje przesłankami politycznymi. Najczęściej wymierzają je w polityków prawicowych, a tam, gdzie są realne problemy, jakoś tego nie zauważają. Nie widziałem transparentu Greenpeace’u na warszawskim ratuszu, a już na budynku ministerstwa środowiska taki baner powieszono - powiedział w rozmowie z portalem TVP Info wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA awaria w oczyszczalni Czajka ekologia Wisła Warszawa Jacek Ozdoba

"Trzaskowski jest bezradny". Ozdoba o kolejnej awarii Czajki

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba napisał na Twitterze, że według oceny Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, awaria stołecznej oczyszczalni ścieków "Czajka" jest podobna do zeszłorocznej. Jak informował również, do Wisły wpada teraz około 3 metrów sześciennych ścieków na sekundę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Rafał Trzaskowski Wisła katastrofa ekologiczna Jacek Ozdoba

"Najważniejsza jest realizacja programu i zobowiązań". Jacek Ozdoba o rekonstrukcji rządu

- Najważniejsza jest realizacja programu i zobowiązań, które podjęliśmy jako Zjednoczona Prawica. Nie przywiązuję wagi do stanowisk. Jeśli decyzją liderów będę zajmował się tym co do tej pory, zajmę się tym - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rząd RP Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska zjednoczona prawica polityka Jacek Ozdoba Piotr Nisztor

Ozdoba: ktoś, kto nie zgadza się z demokratycznym wyborem, jest zwolennikiem dyktatury

- Legalnie wybranym prezydentem jest Andrzej Duda. Każdy, kto z tym polemizuje, podważa funkcjonowanie państwa. Ktoś, kto nie zgadza się z demokratycznym wyborem, jest zwolennikiem dyktatury - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu Solidarna Polska Greenpeace Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020

"Ogromny fetor, to było zakopywane w pobliżu ujęć wody". Nieefektywna spalarnia i odpady z Czajki

- W ośmiu na dziewięć województw, gdzie wywożone były nieczystości z warszawskiej spalarni Czajka, stwierdzono nieprawidłowości - poinformował wiceminister klimatu, były radny miasta Jacek Ozdoba. - Średnio spalarnia funkcjonuje przez połowę czasu. Gdy jest nieczynna, osady trzeba rozwozić po Polsce - mówił.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Wisła Jacek Ozdoba samorząd POLSKA regiony mazowieckie

Powstanie grupa do walki z przestępczością przeciwko środowisku

Trwają prace nad utworzeniem zespołu do walki z przestępczością przeciwko środowisku, którego celem będzie zwiększanie skuteczności działań służb w tym obszarze. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba ogłosił nowe plany w związku z rozbiciem grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym składowaniem odpadów.
Zobacz więcej na temat:  środowisko ochrona środowiska POLSKA Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu przestępczość