Polskie Radio
Section05
Jacek Ozdoba

Jacek Ozdoba: Niemcy emitują dwa razy więcej dwutlenku węgla niż Polska

– Nowe bloki węglowe, które w ostatnim czasie były otwarte po naszej zachodniej stronie, to nie jest coś nadzwyczajnego – przekonywał w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba. – Niemcy emitują dwa razy więcej CO2 niż Polska – podkreślał polityk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bartłomiej Graczak Jacek Ozdoba ministerstwo środowiska

tylko u nas "Sądy bawią się w politykę". Politycy o decyzji ws. Marszu Niepodległości

- To, że my w wolnym kraju dyskutujemy o tym, czy taki marsz może się odbyć czy nie, to jest jakiś kompletny absurd. Sądy jak widać bawią się w politykę - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba, komentując decyzję Sądu Apelacyjnego o uchyleniu decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Jacek Ozdoba Rafał Trzaskowski sądownictwo

Jacek Ozdoba o sporze wokół kopalni Turów: kwestia bezpieczeństwa energetycznego UE

- To jest wpisywanie się w grę rosyjsko-niemiecką. Jeśli mowa o kopalni Turów, to także mowa o elektrowni, a to kilka procent prądu elektrycznego w Polsce, też w tej części Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Dorota Kania Jacek Ozdoba

Trwa poszukiwanie niemieckojęzycznej wersji raportu o wojennym zniszczeniu Warszawy

O udostępnienie raportu zwrócił się do urzędu miasta wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. "Ratusz poinformował mnie, że potrzebuje jeszcze kilka dni z uwagi na to, że tłumaczenie raportu na język niemiecki było realizowane kilka lat temu, więc potrzebują trochę więcej czasu, aby to przeanalizować" – powiedział Jacek Ozdoba. Dodał, że jest dobrej myśli.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa okupacja niemiecka Niemcy Warszawa reparacje wojenne Jacek Ozdoba

Sędzia nie potrafił wskazać przepisu. Ostra wymiana zdań w studiu TVN

W studiu TVN24 doszło do ożywionej dyskusji między sędzią Bartłomiejem Przymusińskim a Jackiem Ozdobą - informuje TVP.Info. Goście dyskutowali na wizji o decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie orzeczenia TSUE. Kiedy Jacek Ozdoba poprosił o wskazanie przepisu, na podstawie którego TSUE podjął decyzję, sędzia nie potrafił odpowiedzieć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba Trybunał Konstytucyjny sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE

Podwyżka opłaty za śmieci w Warszawie. Ozdoba: ministerstwo zdecydowało się wprowadzić stopniowe progi

- Ustawa z 2014 roku wprowadza stawkę maksymalną za metr sześcienny wody. Powoduje to, że kwota łączna może być bardzo duża, ponieważ dotyczy zużycia wody. Dlatego ministerstwo zdecydowało się, żeby chronić polskie rodziny, które byłyby obciążone tymi rachunkami i wprowadzić stopniowe progi - mówił w udzielonym dla portalu doRzeczy.pl Jacek Ozdoba. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu opłaty Warszawa regiony

Fogiel: gdybyśmy słuchali rad opozycji, zostalibyśmy bez szczepionek

– Nie opowiadajmy niestworzonych historii, że marnują się niesamowite liczby dawek szczepionek. Do tej pory wykonano prawie 6,5 mln szczepień. Dawki, które zostały zutylizowane to zaledwie 1 ‰ (7,6 tys.) – mówił w "Śniadaniu w Trójce" Radosław Fogiel (PiS). Gośćmi audycji byli również: Jacek Ozdoba (Solidarna Polska), Paweł Poncyljusz (KO), Adrian Zandberg (Lewica) oraz Urszula Pasławska (PSL).
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia społeczeństwo Radosław Fogiel Jacek Ozdoba Adrian Zandberg Urszula Pasławska Beata Michniewicz Trójka POLSKA

"To kłamstwo Rafała Trzaskowskiego". Jacek Ozdoba o rzekomej winie rządu ws. podwyżek opłat za śmieci

- Nie ma tu żadnej winy rządu. Teraz jest prowadzona duża propagandowa kampania i to jest kłamstwo Rafała Trzaskowskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister klimatu Jacek Ozdoba odnośnie do zamian w wysokości opłat za gospodarkę odpadami w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  odpady Warszawa mazowieckie regiony POLSKA Polskie Radio 24 Jacek Ozdoba Rafał Trzaskowski Ryszard Gromadzki polityka

TYLKO U NAS Drastyczne podwyżki opłat za śmieci w Warszawie. Wiceminister klimatu zaproponuje zmiany chroniące rodziny

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w najbliższym czasie przedstawi zmiany ustawowe, które mają chronić rodziny przed dużymi opłatami za śmieci. To reakcja resortu na podwyżkę stawek za wywóz śmieci, która od jutra (1.04.) zaczyna obowiązywać w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Warszawa mazowieckie Jacek Ozdoba

Projekt ustawy dot. surowszych kar za przestępstwa środowiskowe. Ozdoba: musimy zastosować efekt mrożący

- Chodzi nam głównie o osoby działające w branży odpadowej, a podpalające składowiska czy porzucające śmieci - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, odnosząc się do projektu ustawy zaostrzającej kary za przestępstwa środowiskowe.
Zobacz więcej na temat:  ochrona środowiska środowisko Jacek Ozdoba POLSKA klimat ministerstwo klimatu polityka ekologia

Uchwała wzywająca Niemcy do zaprzestania budowy Nord Stream 2. Solidarna Polska zapowiada wniosek

- Solidarna Polska chce, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu została przyjęta uchwała wzywająca Niemcy do zaprzestania budowy Nord Stream 2. W piątek zostanie złożony wniosek do marszałek Sejmu o przyspieszenie prac nad projektem uchwały - poinformował poseł Solidarnej Polski, wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba Nord Stream 2 środowisko