Polskie Radio
Section05
Jacek Ozdoba

"Ogromny fetor, to było zakopywane w pobliżu ujęć wody". Nieefektywna spalarnia i odpady z Czajki

- W ośmiu na dziewięć województw, gdzie wywożone były nieczystości z warszawskiej spalarni Czajka, stwierdzono nieprawidłowości - poinformował wiceminister klimatu, były radny miasta Jacek Ozdoba. - Średnio spalarnia funkcjonuje przez połowę czasu. Gdy jest nieczynna, osady trzeba rozwozić po Polsce - mówił.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Wisła Jacek Ozdoba samorząd POLSKA regiony mazowieckie

Powstanie grupa do walki z przestępczością przeciwko środowisku

Trwają prace nad utworzeniem zespołu do walki z przestępczością przeciwko środowisku, którego celem będzie zwiększanie skuteczności działań służb w tym obszarze. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba ogłosił nowe plany w związku z rozbiciem grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym składowaniem odpadów.
Zobacz więcej na temat:  środowisko ochrona środowiska POLSKA Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu przestępczość

"Stała katastrofa ekologiczna w stolicy". Jest postępowanie ws. zrzutów ścieków do Wisły

- Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wszczął postępowanie wyjaśniające, podczas którego zbadany zostanie stopień szkód w środowisku związanych z częstotliwością zrzutów ścieków do Wisły - poinformował w środę minister środowiska Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Rafał Trzaskowski środowisko ministerstwo środowiska zanieczyszczenie Michał Woś Jacek Ozdoba

Jacek Ozdoba: Polska jest wzorem tolerancyjnego kraju. Nie burzcie tego

- Środowiska skrajnej lewicy i LGBT, które są w gronie politycznym pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, nie są tolerancyjne i przejawiają heterofobię i niechęć wobec ludzi, którzy mają inne zdanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Ozdoba z klubu parlamentarnego PiS. Gościem "Debaty Jedynki" był także Wiesław Szczepański, poseł SLD. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba Michał Rachoń rodzina LGBT małżeństwo

Jacek Ozdoba: PO zero-jedynkowo przyjęłaby wszystko, co mówi Unia Europejska

-  Polska powinna przede wszystkim myśleć o obywatelach. PO zerojedynkowo przyjęłaby wszystko, co mówi Unia Europejska, a konsekwencje spadłyby na obywateli. Rafał Trzaskowski potwierdzał to w także w swoich działaniach jako prezydent Warszawy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski polityka wybory w Polsce kampania prezydencka Jacek Ozdoba Michał Rachoń

Jacek Ozdoba: prowadzenie do kryzysu w Zjednoczonej Prawicy jest działaniem na szkodę całego kraju

- Jestem optymistą i sądzę, że wszystkie ugrupowania, które wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy pokażą odpowiedzialność - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Ozdoba. Polityk Solidarnej Polski odniósł się w ten sposób do zapowiedzi blokowania ustawy o głosowaniu korespondencyjnym przez parlamentarzystów Porozumienia Jarosława Gowina. Gościem audycji był również Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 debata w jedynce polityka Senat głosowanie korespondencyjne Jacek Ozdoba Dariusz Joński Antoni Trzmiel

"Ciągłość państwa jest najistotniejsza". Ozdoba o głosowaniu korespondencyjnym

- Demokratyczne wybory są czymś naturalnym, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest głosowanie korespondencyjne, które minimalizuje rozprzestrzenianie koronawirusa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. Gościem audycji "Dwie strony" była również Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej-PSL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Agnieszka Ścigaj koronawirus epidemia Jacek Ozdoba

Jacek Ozdoba: prof. Kamil Zaradkiewicz to jeden z najlepszych polskich prawników

- Prof. Kamil Zaradkiewicz nie jest politykiem. Nie jest związany z żadną opcją polityczną. Przez wiele lat udowodnił, że jest wybitnym cywilistą. To jeden z najlepszych polskich prawników. Nie ma żadnych jego wypowiedzi ani działań politycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Jacek Ozdoba Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

Jacek Ozdoba: niektórym samorządowcom chodzi tylko o przeciwstawienie się rządowi

- Nie ma żadnego uzasadnienia, według którego w Polsce nie można by było przeprowadzać wyborów metodą adekwatną do zaistniałej sytuacji, czyli korespondencyjnie. Art. 128 konstytucji mówi jasno, że wybory muszą się odbyć między 75. a 100. dniem przed upływem prezydenckiej kadencji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba Dariusz Joński wybory prezydenckie 2020 Poczta Polska Michał Rachoń

Jacek Ozdoba: era Małgorzaty Gersdorf dobiega końca, wreszcie będziemy mieli normalny Sąd Najwyższy

- Podchodzę z dużym dystansem do zabiegów stosowanych przez panią Małgorzatę Gersdorf. Do końca jej kadencji pozostało już tylko kilka dni - powiedział Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski. - Zjednoczona Prawica to dobry szeryf, który przyszedł, by zreformować wymiar sprawiedliwości - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Ozdoba Adrian Klarenbach Trybunał Konstytucyjny POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf sąd reforma sądownictwa