Polskie Radio
Section05
Jacek Ozdoba

Publicyści komentują wniosek Solidarnej Polski do ABW w sprawie Radosława Sikorskiego

Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli Piotr Kusznieruk i Marek Król. Publicyści rozmawiali o wniosku, jaki Solidarna Polska złożyła do ABW w sprawie Radosława Sikorskiego. Powodem wniosku ma być aktywność byłego ministra obrony narodowej w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Radosław Sikorski Platforma Obywatelska Sejm Solidarna Polska Jacek Ozdoba PiS Polskie Radio 24 ABW

"Za późno poinformowano premiera". Stanowcza odpowiedź Jacka Ozdoby ws. sytuacji na Odrze

Zdaniem Jacka Ozdoby "świat nauki powinien odpowiedzieć, dlaczego wciąż nie wiemy, jaka jest przyczyna zatrucia Odry". - Za późno poinformowano premiera - ocenił wiceminister klimatu i środowiska na łamach "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba Mateusz Morawiecki regiony lubuskie Odra rzeka środowisko ochrona środowiska katastrofa ekologiczna służby i bezpieczeństwo

"Manipulacja". Ozdoba o trzymaniu się przez polityków opozycji wersji o obecności rtęci w Odrze

- Kiedy marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, powołując się na stronę niemiecką, poinformowała o rtęci, to było to utrudnienie dla służb - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. Odniósł się tym samym do narracji polityków opozycji dot. rzekomej obecności rtęci w Odrze.
Zobacz więcej na temat:  Odra Jacek Ozdoba katastrofa ekologiczna rzeka opozycja fake news POLSKA polityka Polskie Radio 24

Procedury ws. skażenia Odry. Jacek Ozdoba: trzeba je zmienić, przedstawię nowy projekt

- Bardzo istotna jest kwestia koordynacji. Widać, że coś w tej sprawie nie zadziałało na poziomie wojewody. Dlatego trzeba to zmienić. Przedstawię projekt, który będzie zakładał nową koncepcję prawa ochrony środowiska w zakresie funkcjonowania służb - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jacek Ozdoba Odra ochrona środowiska

Zaostrzenie kar za zatruwanie środowiska. Ozdoba: projekt w tej sprawie jest już w Sejmie

Podczas konferencji na plaży w Gdańsku wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba mówił, że projekt największej od lat 90. nowelizacji kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń za zatruwanie środowiska jest już w Sejmie. Wyjaśnił, że w projekcie będzie mowa o zaostrzeniu kar pozbawienia wolności oraz finansowych dla osób zatruwających środowisko, które mają sięgać nawet 10 mln zł. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Ozdoba ochrona środowiska środowisko ekologia odpady gospodarka odpadami plaża

Ostrzejsze kary za niszczenie środowiska. Jacek Ozdoba: nie chcemy śmiesznych wyroków

- Mamy niestety czasami bardzo nieodpowiednie podejście sądów czy też niektórych organów ścigania, bagatelizowano ten problem - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska, komentując zmiany w przepisach kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń za umyślne przestępstwa przeciwko środowisku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Ozdoba ochrona środowiska Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Jacek Ozdoba ws. KPO: stawianie Polsce nowych warunków jest niedopuszczalne

- Wymyślanie nowych warunków wypłaty środków dla Polski jest niezgodne z prawem - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. W ten sposób skomentował tzw. kamienie milowe, czyli warunki, które Polska musi spełnić, by wypłacone zostały środki z Krajowego Planu Odbudowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Piotr Nisztor fundusze unijne Jacek Ozdoba sądownictwo

Odcięcie gazu przez Rosję. Jacek Ozdoba gościem Trójki

Rosyjski Gazprom od 27 kwietnia całkowicie wstrzymał dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. – Strategia związana z dywersyfikacją jest przygotowana już od wielu lat. Oprócz tego awaryjnie jest kwestia magazynowa. Nasi zachodni sąsiedzi, którzy mają rosyjskie magazyny, nie mają takiego komfortu – mówił w audycji "Trójkowy komentarz dnia" Jacek Ozdoba, wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Rosja POLSKA Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej polityka Polska w Unii Europejskiej Władimir Putin Jacek Ozdoba gaz

"Najważniejsze, że Czechy wycofają pozew". Ozdoba o porozumieniu ws. kopalni Turów

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba pozytywnie ocenił polsko-czeskie porozumienie, dotyczące kopalni węgla brunatnego Turów. - Najważniejsze, że Czechy wycofają skargę przeciwko Polsce, złożoną do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział wiceminister w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu kopalnia Turów górnictwo Turów Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy