Polskie Radio
Section05
Theresa May

Wlk. Brytania: biznes krytykuje politykę imigracyjną rządu

Brytyjski rząd naraził się na krytykę biznesu za antyimigracyjne deklaracje. Po zakończonej we wtorek dorocznej konferencji partyjnej Partii Konserwatywnej wydaje się pewne, że premier Theresa May wybrała drogę tak zwanego "twardego Brexitu". Tym mianem określa się gotowość do poświęcenia korzyści z dostępu do jednolitego rynku unijnego na rzecz ograniczenia imigracji.
Zobacz więcej na temat:  Theresa May Wielka Brytania biznes

Harmonogram Brexitu. "Ten rozwód nie będzie przyjemny"

Zapowiedziane przez premier Theresę May rozpoczęcie procedury wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE przed końcem marca 2017 wskazuje na "twardy Brexit", bez zachowania swobody przepływu osób - piszą brytyjskie gazety. Zwracają także uwagę na potencjalne kłopoty polityczne związane z próbą radykalnego opuszczenia UE na własnych warunkach.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kasprolewicz Brexit kryzys w Unii Europejskiej polityka Theresa May Unia Europejska Wielka Brytania

Świat w Południe: UE a Brexit

– Zarówno Brytyjczycy, jak i inne kraje Unii Europejskiej, nie mają pomysłu na to, jak przeprowadzić Brexit – oceniał w Polskim Radiu 24 Dariusz Rosiak, dziennikarz Polskiego Radia i wieloletni korespondent polskich mediów w Wielkiej Brytanii. 16 września w Bratysławie unijni przywódcy – bez przedstawiciela Londynu – będą rozmawiać o konsekwencjach Brexitu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Wielka Brytania Brexit Dariusz Rosiak Theresa May