Polskie Radio
Section05
Wołodymyr Zełenski

Wsparcie z Unii Europejskiej. Konończuk: Ukraina bardzo potrzebuje tych pieniędzy

- Wołodymyr Zełenski musiał osiągnąć ten sukces. Inaczej trudno byłoby gospodarce ukraińskiej przeżyć bez tych pieniędzy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. Ukraina otrzymuje od Unii Europejskiej największe wsparcie finansowe spośród wszystkich krajów spoza Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Ukraina Unia Europejska Wołodymyr Zełenski

"Konflikty wokół Saakaszwilego są jeszcze przed nami". Ekspert o nominacjach w ukraińskim rządzie

- Jest to wyjście kompromisowe, ale jak się wydaje, wprowadzenie byłego prezydenta Gruzji do ukraińskich władz tylnymi drzwiami nie kończy sprawy, konflikty są jeszcze przed nami - mówił o nominacji byłego prezydenta Gruzji na stanowisko w rządzie Ukrainy dr Dariusz Materniak, ekspert portalu Polukr.net
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Gruzja Micheil Saakaszwili Wołodymyr Zełenski

Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy. Tematem koronawirus i możliwości współpracy

Pandemia koronawirusa, współpraca dwustronna szczególnie w sprawach gospodarczych, w tym w kwestiach energetycznych oraz sytuacja bezpieczeństwa w regionie były tematem czwartkowej rozmowy prezydentów Polski Andrzeja Dudy oraz Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda POLSKA Ukraina polityka Wołodymyr Zełenski koronawirus Koronawirus w Polsce GOSPODARKA COVID-19 infografika

"7 dni: Wschód". Spadek cen ropy na świecie, Rosja rezygnuje z Parady Zwycięstwa

- Przychody rosyjskie ze sprzedaży ropy naftowej stanowią coraz mniejszą część budżetu. Podejmowane są pewne działania na rzecz zmniejszania zależności od ropy - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (BiznesAlert.pl). Gośćmi audycji byli również Piotr Andrusieczko (outride.rs) oraz Anna Maria Dyner (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin ropa naftowa Europa gospodarka rosji Wołodymyr Zełenski Ukraina Polskie Radio 24 Piotr Pogorzelski

Koronawirus. Ukraina tymczasowo zamyka granice przed własnymi obywatelami

Od piątku przebywający za granicą Ukraińcy nie będą mogli powrócić do ojczyzny. Takie czasowe ograniczenia zapowiedział prezydent Wołodymyr Zełenski. Mają one na celu zmniejszenie liczby zakażeń koronawirusem. Nad Dnieprem pojawiają się jednak komentarze, że jest to rozwiązanie niezgodne z ustawą zasadniczą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Ukraina pandemia transport Wołodymyr Zełenski

Atak separatystów w Donbasie. Wołodymyr Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa

Separatyści z Donbasu próbują zerwać proces pokojowy - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. To reakcja na poranny atak prorosyjskich bojówkarzy na siły rządowe w Donbasie. Separatyści próbowali przeciąć linię rozdziału sił w obwodzie ługańskim. W wyniku ataku bojówkarzy jeden ukraiński żołnierz zginął, a kilku zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Donbas Wołodymyr Zełenski