X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kaukaz Południowy

NASZ WYWIAD Czy Turcja kupi S-400 od Rosji, kto przeczuł wojnę w Gruzji?

Od 2007 roku wielu ekspertów przewidywało bieg wydarzeń w Gruzji – widzieliśmy, jak Rosja przypiera ją do muru, czeka na błąd. To co nas zaskoczyło – to brak reakcji Zachodu – mówił portalowi PolskieRadio.pl prof. Mustafa Aydin. - Teraz Rosja może eskalować konflikt na Ukrainie – uważa. Ekspert tłumaczył też, z kim Ankara negocjuje kupno systemów antyrakietowych.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Kaukaz Południowy Turcja Rosja Syria Gruzja

TYLKO U NAS Nie ma starcia sił na Kaukazie? Rosja uznaje się za hegemona

Rosja postrzega obszar Kaukazu Południowego jako swoją wyłączną strefę wpływów. Ale czy tak odbierają ją inni aktorzy? Czego spodziewać się w najbliższym czasie w Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie? Eksperci są zgodni: w regionie nie widać działań USA, Turcja współpracuje z Rosją, Rosja zarządza państwami Kaukazu za pomocą konfliktów, które podsyca. A 2008 rok pokazał, że Zachód nie reaguje szybko na sytuacje kryzysowe. 
Zobacz więcej na temat:  Kaukaz Kaukaz Południowy Rosja TYLKO U NAS Turcja Iran Gruzja Armenia

Związki rosyjskich służb z dżihadystami na Kaukazie

Jedną z pierwszych decyzji Władimira Putina jako prezydenta było wejście rosyjskich wojsk do Czeczeni. Aleksander Litwinienko (były pracownik FSB, który został otruty przez rosyjskie służby) donosił, że zamachy terrorystyczne w Rosji, za które obwiniano czeczeńskich separatystów, były organizowane przez służby specjalne. O rosyjskich służbach mówił w audycji Kulisy Spraw reportażysta wojenny i dokumentalista Marcin Mamoń.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Czeczenia Kaukaz Kaukaz Południowy Władimir Putin Aleksander Litwinienko FSB