X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zamek Królewski

Kwadratura Kultury: O początkach drogi artystycznej

Co roku polskie uczelnie artystyczne opuszczają setki absolwentów. Gdzie młodzi adepci sztuk wizualnych mogą zadebiutować, zabłysnąć talentem i oryginalnością oraz wykazać się umiejętnościami warsztatowymi? o tym, jak wygląda początek ich artystycznej drogi, i co decyzuje o tym, czy młodemu artyście uda się żyć ze swej sztuki, mówił w audycji Kwadratura Kultury w Polskim Radiu 24 Paweł Sosnowski, historyk sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zamek Królewski malarstwo wystawa Nowy Jork Wilno

Moda w czasach Wazów

Dziś kolejna odsłona zbliżających się warsztatów dla dzieci z cyklu wokół królewskiego dworu w Zamku Królewskim, których Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym. Kryzy, płaszcze i wąsiki, czyli moda w czasach Wazów - to temat warsztatów, które odbędą się już 9 marca. A właśnie - czym jest kryza? A może wiecie są pludry? Jeśli nie, to tego, między innymi, będziecie mogli się dowiedzieć właśnie w druga sobotę marca w Zamku Królewskim.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom historia Polski Zamek Królewski Warszawa

Moniuszko na nasze czasy. Wystawa w Operze Narodowej

Parlament ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Podkreślono, że dorobek kompozytorski Moniuszki "imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej". W całej Polsce trwają obochody mające na celu uhonorowanie dorobku tego wybitnego polskiego kompozytora i patrioty. Jak to robić? Na co należy szczególnie zwrócić uwagę? Gościem Polskiego Radia 24 był Marcin Fedisz, kierownik literacki Opery Narodowej, kurator wystawy "Viva Moniuszko!"
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zamek Królewski malarstwo wystawa Stanisław Moniuszko opera Teatr Wielki - Opera Narodowa

Rok Wazowski. Przypomnieć świetność I Rzeczpospolitej

- Świętując stulecie odzyskania niepodległości, skupiamy się na XIX wieku czy początkach kolejnego stulecia. Zresztą słusznie, bo to był okres, gdzie wielu Polaków chciało czynnie włączyć się w dzieło odzyskania własnego państwa. Ale za czym oni tęsknili? Właśnie za tą I Rzeczpospolitą - mówił w Dwójce Andrzej Kosendiak, dyrygent i dyrektor Narodowego Forum Muzyki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Kosendiak Zamek Królewski MUZYKA koncert Paweł Siwek

Znaki wolności. "Wystawa, która żyje"

Znaki wolności to wystawa poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Składa się na nią ok. 500 dzieł sztuki polskiej - malarstwa, grafiki rzeźby, a także filmy, dokumenty i pamiątki. Ekspozycję można oglądać do 31 marca 2019 na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Zamek Królewski wystawa KULTURA

Najcenniejsze skrzypce w Polsce na wystawie w Warszawie

Pierwsze w powojennej Polsce skrzypce Stradivarius z 1685 roku będzie można od dziś przez dwa tygodnie oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. Instrument został zakupiony w maju przez Romana Ziemiana i Stephana Morgensterna, założycieli portalu FutureNet, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 3 dni temu nadano mu imię "Polonia".
Zobacz więcej na temat:  skrzypce wystawa stradivarius Zamek Królewski Warszawa POLSKA KULTURA