Polskie Radio
Section05
Związek Nauczycielstwa Polskiego

Politolog: pozycja Sławomira Broniarza dość mocno ucierpiała

– Sławomir Broniarz mógł zauważyć, że protest wymknął się spod kontroli, a dla niego, jako działacza, to sytuacja niebezpieczna – stwierdził prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja szkoła Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk nauczycieli strajki nauczyciel

P. Misiło: szef ZNP podjął słuszną i odpowiedzialną decyzję

– Pan Broniarz jest szefem potężnego związku i ma autonomię. Doskonale wie, jak to powinno wyglądać. Jego decyzja jest słuszna, racjonalna i odpowiedzialna – ocenił Piotr Misiło, poseł Platformy Obywatelskiej. Gość Polskiego Radia 24 odniósł sie w ten sposób do decyzji prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego o zawieszeniu strajku nauczycielskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska strajk nauczycieli Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja

Strajk nauczycieli zawieszony. Komentarze

Jak poinformował w czwartek szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, od soboty strajk w placówkach edukacyjnych ma być zawieszony. Tę decyzję w Polskim Radiu 24 komentowali: kurator oświaty w Lublinie Teresa Misiuk, pomorski kurator oświaty Monika Kończyk, prezes Fundacji "Rodzice Szkole" Wojciech Starzyński i Anna Wittenberg z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  strajk nauczycieli Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego matura