Polskie Radio
Section05
Agnieszka Radwańska

TYLKO U NAS Wimbledon, tradycja vs historia. Niektórzy dygali przed królową, Nadal nie chciał się z nią spotkać

Wimbledon to synonim tenisa ziemnego. Sto lat temu najstarszy tenisowy turniej świata zmienił adres, oczywiście w obrębie tej samej londyńskiej dzielnicy. Kochający tradycje, zwłaszcza własne, Brytyjczycy obchodzą setną rocznicę tego wydarzenia. Świętują jak zwykle elegancko ubrani, zajadając się truskawkami z bitą śmietaną.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis wimbledon Agnieszka Radwańska Iga Świątek rafael nadal opinie wielki szlem

Martina Navrátilová – weteranka tenisa i legenda Wimbledonu

Martina Navrátilová to legenda Wimbledonu. Wygrywała przy Church Road dziewięć razy w turnieju singlowym i siedem razy w turnieju deblowym. Reprezentowała dwa kraje – najpierw Czechosłowację, a potem Stany Zjednoczone. O fenomenie Navrátilovej w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim rozmawiała była polska tenisistka Magdalena Rejniak, która opisała Navrátilovą jako "bardzo barwną i wyrazistą postać".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Tenis wimbledon rozmowa Agnieszka Radwańska Czechosłowacja Czechy Krzysztof Łoniewski Londyn Stany Zjednoczone

"Iga Świątek i przyjaciele" dla Ukrainy. Ważna inicjatywa liderki rankingu WTA

Iga Świątek ogłosiła w mediach społecznościowych, że 23 lipca w Krakowie odbędzie się charytatywne wydarzenie, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. W inicjatywie udział weźmie też m.in. Agnieszka Radwańska, która na korcie zmierzy się z aktualną liderką światowego rankingu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis wimbledon wielki szlem Iga Świątek wojna 2022 wojna na Ukrainie Agnieszka Radwańska

Pudzian, Lewandowski, Ronaldo - sportowcy na drugim etacie

Sportowa kariera nie trwa wiecznie. Gwiazdy coraz częściej zdają sobie z tego sprawę i – z większym lub mniejszym powodzeniem – inwestują pieniądze zarobione na boiskach, parkietach, ringach czy stadionach lekkoatletycznych. Jedni promują własne marki odzieżowe, restauracje czy hotele, inni wypożyczają namioty hipoksyjne lub... otwierają „zielone” królestwo.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Robert Lewandowski Mariusz Pudzianowski Marcin Gortat Urszula Radwańska Agnieszka Radwańska cristiano ronaldo lionel messi David Beckham zlatan ibrahimović Grzegorz Krychowiak Piotr Żyła Andres Iniesta lukas podolski mike tyson gerard pique Jan Błachowicz Piotr Małachowski

Iga Świątek dokonała niemożliwego. Czas na gratulacje i... tiramisu

Tenisowe zwycięstwa bez straty gema zdarzają się bardzo rzadko, nawet na etapie pierwszych rund turnieju. Tej sztuki dokonała jednak Iga Świątek i to w finale! Po wielkim rzymskim triumfie polska tenisistka przyjmuje gratulacje ze świata sportu a także od Prezydenta RP, wicepremiera Glińskiego i... czeka na tiramisu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Iga Świątek Piotr Gliński Zbigniew Boniek Urszula Radwańska Agnieszka Radwańska Łukasz Kubot Hubert Hurkacz WTA Andrzej Duda

Relacje Cezarego Gurjewa z prestiżowego Australian Open

Polskie Radio, jako jedyny publiczny nadawca w kraju, zaprasza na relacje z wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Na antenach, w mediach społecznościowych i w unikatowym serwisie internetowym Polskiego Radia pod adresem: australianopen.polskieradio24.pl, przez cały czas trwania wydarzenia na bieżąco pojawiają się relacje z Melbourne, wypowiedzi ekspertów, wywiady, konkurs z udziałem Agnieszki Radwańskiej, multimedialne materiały, archiwalne rozmowy i wspomnienia radiowych sprawozdawców.
Zobacz więcej na temat:  Australian Open Tenis Cezary Gurjew Agnieszka Radwańska Iga Świątek konkurs

Australian Open 2021 w Jedynce: quiz z pytaniami Agnieszki Radwańskiej

Polskie Radio, jako jedyny publiczny nadawca w kraju, zaprasza na relacje z wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Na antenach, w mediach społecznościowych i w unikatowym serwisie internetowym Polskiego Radia pod adresem: australianopen.polskieradio24.pl, przez cały czas trwania wydarzenia na bieżąco pojawiać się będą relacje z Melbourne, wypowiedzi ekspertów, wywiady, multimedialne materiały, archiwalne rozmowy i wspomnienia radiowych sprawozdawców.
Zobacz więcej na temat:  Australian Open Tenis Cezary Gurjew Agnieszka Radwańska Iga Świątek konkurs