Polskie Radio
Section05
alert pogodowy

Walka z powodzią. Sztab kryzysowy z udziałem premiera

Premier Mateusz Morawiecki wysłuchał meldunków służb w związku z alarmami powodziowymi oraz pogotowiem alarmowym w województwie małopolskim. W Krakowie zebrał się sztab kryzysowy, w którym uczestniczyli także m.in. wicepremier Beata Szydło i szef MSWiA Joachim Brudziński. Premier podziękował za bardzo sprawną koordynację między służbami. 
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki powódź małopolskie regiony pomoc

Walka z podtopieniami na południu. Blisko 1900 interwencji

- 1890 interwencji od środy do godzin porannych w czwartek podjęli ratownicy straży pożarnej ze względu na intensywny deszcz, przybory wód i silny wiatr głównie na południu kraju - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. W środę zalało ponad tysiąc budynków. W 21 miejscach na południu poziom wody przekroczył stany alarmowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna pogoda powódź regiony nawałnica

Podtopienia w Małopolsce, zbiera się sztab kryzysowy. Premier zadeklarował pomoc

Wskutek intensywnych opadów deszczu we wschodniej części Małopolski wezbrały lokalne potoki i rzeki. Najpoważniejsza sytuacja jest w powiatach: dąbrowskim, tarnowskim, proszowickim i gorlickim. W czwartek rano w urzędzie wojewódzkim odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego. Wezmą w nim udział premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło i szef MSWiA Joachim Brudziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki podkarpackie powódź deszcz Beata Szydło

Uwaga na burze i opady. Alert RCB w pięciu regionach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert dla osób przebywających w woj. małopolskim, podkarpackim i południowych powiatach woj. śląskiego, jak również na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Na tych obszarach mogą wystąpić intensywne opady deszczu i burze. Możliwe są też lokalne podtopienia i przerwy w dostawie prądu. 
Zobacz więcej na temat:  regiony podkarpackie śląskie małopolskie opolskie dolnośląskie POLSKA IMGW pogoda burze