Polskie Radio
Section05
awaria w oczyszczalni Czajka

Martwe szczury niedaleko wycieku z oczyszczalni "Czajka"

- Tuż za miejscem zrzutu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy, na brzegu Wisły leżą martwe szczury - podaje wPolityce.pl. - W ściekach, które zrzucane są do Wisły są też ścieki przemysłowe z ponad 100 zakładów, a więc jest zagrożenie skażenia metalami ciężkimi i substancjami ropopochodnymi - informowała wcześniej Agnieszka Borowska, rzeczniczka GIOŚ. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła zanieczyszczenie awaria w oczyszczalni Czajka

Awaria "Czajki": rurociąg w połowie drogi do mostu na Wiśle

- Rurociąg jest w połowie drogi do mostu pontonowego. W środę w godzinach popołudniowych będzie przeciągnięty pod mostem Północnym, a w godzinach wczesnowieczornych rozpocznie się procedura naciągania na most pontonowy - przekazał w środę rzecznik Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Sergiusz Kieruzel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła Warszawa ekologia środowisko ochrona środowiska awaria w oczyszczalni Czajka

Patryk Jaki: sprawa "Czajki" powinna trafić na forum UE

Temat awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie powinien zostać postawiony na forum unijnym – przekonuje Patryk Jaki. Europoseł PiS tłumaczy, że  w jego opinii, władze stolicy poinformowały o awarii zbyt późno; pozostaje też kwestia, kto nie dopilnował infrastruktury samej oczyszczalni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wisła zanieczyszczenie Unia Europejska Patryk Jaki awaria w oczyszczalni Czajka

Służby przygotowują budowę rurociągu odprowadzającego ścieki

Wojsko, straż pożarna, przedstawiciele rządu i władz miejskich oraz Wód Polskich przeprowadzili rekonesans nad Wisłą, w związku z przygotowaniami do budowy awaryjnego rurociągu, którym będą tłoczone ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków "Czajka" znajdującej się na prawym brzegu rzeki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony zanieczyszczenie mazowieckie Warszawa Płock Mateusz Morawiecki premier awaria w oczyszczalni Czajka