X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
benzyna

Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła mafię paliwową

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej rozbili mafię paliwową, która przetwarzała nielegalnie olej opałowy w olej napędowy. Firma prowadziła swoje działania na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Szacuje się, że od czerwca do sierpnia br. firma mogła wprowadzić do nielegalnego obrotu zawartość ponad 200 cystern z olejem opałowym, czyli ponad 6 mln litrów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Administracja Skarbowa vat benzyna

Opłata drogowa "antyobywatelska"? Komentarz

Poseł PiS Łukasz Rzepecki zaapelował do własnej partii o wycofanie projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Propozycja zakłada, że fundusz będzie finansowany z opłaty drogowej, wnoszonej między innymi przez producentów i importerów paliw. W przypadku benzyny i oleju napędowego ma ona wynieść 20 groszy za litr. Jeśli chodzi o gaz, to prawie 37 groszy za 1 kilogram. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  paliwa benzyna cena benzyny

To nie OPEC, ale spekulanci finansowi rządzą rynkiem ropy

W styczniu kraje OPEC rozpoczęły ograniczać wydobycie ropy do 32,5 mln baryłek dziennie (b/d), czyli mniej o 1,2 mln b/d. Natomiast kraje niezrzeszone w kartelu zgodziły się na ograniczenie produkcji ropy o 600 tys. b/d, z czego Rosja o 300 tys. b/d. To porozumienie miało obowiązywać do końca czerwca 2017 roku.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Olędzki Karolina Mózgowiec Justyna Golonko OPEC ropa naftowa benzyna cena benzyny ceny paliw