X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
budżet 2015

Sejm znowelizował budżet na 2015 r.

Podniesienie deficytu budżetowego o 3,9 mld zł, przewiduje nowelizacja budżetu na 2015 r., którą uchwalił w środę Sejm. Znowelizował także tegoroczną ustawę okołobudżetową i tym samym ograniczył o ponad 209 mln zł wydatki obronne w tym roku. Opozycja, która była przeciwna nowelizacji twierdzi, że dzięki przesunięciu dochodów rząd znalazł środki na realizację obietnic wyborczych w 2016 r.
Zobacz więcej na temat:  budżet 2015 budżet Polski finanse publiczne

Deficyt sięgnie 4 proc. PKB po spełnieniu obietnic PiS?

Powrót do niższego wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, uruchomienie programu Rodzina 500+ to tylko niektóre z gospodarczych zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło. Ekonomiści z kolei wyrażają coraz więcej wątpliwości, czy będzie nas stać na ich realizację.
Zobacz więcej na temat:  budżet 2015 budżet Polski deficyt budżetowy finanse publiczne gospodarka po wyborach nowy rząd gospodarka

Ekonomiści mówią, dlaczego rząd znowelizuje budżet

Prawie 50 miliardów złotych może wynieść tegoroczny deficyt. To oznacza, że ubytek w finansach publicznych zwiększy się o niecałe 4 miliardy złotych. Nowelizacja tegorocznego budżetu pozwoli rządowi zwiększyć wydatki w 2016 r., w związku z realizacją obietnic wyborczych - mówią eksperci. Ich obawy budzi prognoza MF, zgodnie z którą deficyt finansów publicznych może wzrosnąć powyżej 3 proc. PKB.
Zobacz więcej na temat:  budżet 2015 budżet Polski finanse publiczne gospodarka po wyborach nowy rząd gospodarka pieniądze rząd Beaty Szydło