Polskie Radio
Section05
finanse publiczne

Tańsze paliwo na stacjach. Analitycy: to jeszcze nie koniec obniżek

To jeszcze nie koniec obniżek na stacjach. W kolejnych dniach zarówno ceny benzyny, jak i oleju napędowego będą spadać, ale wyhamują prawdopodobnie obniżki cen autogazu - przewidują analitycy BM Reflex. Ropa Brent w porównaniu do notowań sprzed tygodnia spada o około 10 dolarów za baryłką i kończy tydzień na poziomie bliskim poziomów sprzed wybuchu wojny w Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw ropa naftowa finanse publiczne POLSKA społeczeństwo paliwa

Minister Rzeczkowska: budżet państwa musi wziąć na siebie część kosztów walki z inflacją

– Przy walce z inflacją ważne jest to, by nie zapewnić gospodarce i obywatelom tzw. twardego lądowania. Trzeba poszukiwać rozwiązań, które spowodują, że będziemy z tej inflacji wychodzić na miękko – powiedziała w "Trójkowym komentarzu dnia" Magdalena Rzeczkowska, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Magdalena Rzeczkowska finanse publiczne inflacja Ministerstwo Finansów

12 mld zł z KPO jeszcze w tym roku? "Większość kamieni milowych jest już spełniona"

W tym roku wielkość środków z KPO w postaci grantów i pożyczek może wynieść do 12 mld zł. W przyszłym roku to będzie około 30 mld zł. - Szacujemy, że wydatkowanie środków z KPO rozpocznie się w IV kwartale 2022 r. - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Finansów inwestycje budżet finanse publiczne Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Magdalena Rzeczkowska

KPO poprawi pogarszającą się koniunkturę? Minister finansów nie ma wątpliwości

Realizacja KPO będzie miała istotny wpływ na poprawę pogarszającej się koniunktury - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska. MF szacuje, że rozpoczęcie wydatkowania środków z KPO od IV kw. br. może zwiększyć dynamikę PKB do 0,1 pkt. proc. w 2022 r., o około 0,6 pkt. proc. w 2023 r. i do 1 pkt. proc. w kolejnych latach.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy GOSPODARKA finanse publiczne finanse Ministerstwo Finansów Unia Europejska

FBI: hakerzy z Korei dopuścili się kradzieży kryptowalut. FBI zapowiada kontruderzenie

Władze Stanów Zjednoczonych przekazały w piątek, że "grupa hakerów powiązanych z Koreą Północną jest odpowiedzialna za włamanie pod koniec marca do gry wideo Axie Infinity". Jak dodano, grupa dopuściła się kradzieży kryptowalut o wartości ponad 600 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  USA NBP finanse publiczne dolary cyfrowa waluta pieniądze Stany Zjednoczone ŚWIAT Korea Północna hakerzy kryptowaluty