X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Paweł Szałamacha

Komisja Nadzoru Finansowego pod nadzorem NBP?

"Puls Biznesu" informuje, że podjęto już decyzję w sprawie przeniesienia KNF pod nadzór NBP. Pomysł oceniali w Pulsie Gospodarki Marek Dietl z Instytutu Sobieskiego, Adam Ruciński, prezes firmy doradczej BTFG i Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  biznes ekonomia finanse giełda papierów wartościowych GOSPODARKA komisja nadzoru finansowego NBP Paweł Szałamacha

Czy wicepremier Morawiecki spełni oczekiwania?

– Mateusz Morawiecki otrzymał potężną władzę – powiedziała Anna Sarzyńska z tygodnika „W Sieci”. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Romanem Imielskim z „Gazety Wyborczej”, odnieśli się m.in. do czwartkowej konferencji premier Beaty Szydło, która ogłosiła dymisję ministra Szałamachy oraz połączenie resortu finansów i rozwoju, na których czele stanął Mateusz Morawiecki. Skomentowali także inne wydarzenia na polskiej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jarosław Kaczyński Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha rekonstrukcja rządu Roman Imielski rząd Beaty Szydło

Wyzwania stojące przed „superministrem” Morawieckim

O wyzwaniach, jakie stoją przed wicepremierem Mateuszem Morawieckim – nowym ministrem finansów i rozwoju oraz o tym, czy rzeczywiście uda mu się zrealizować ambitny program gospodarczy – w Debacie Dnia rozmawiali goście Grzegorza Osieckiego: dr Jakub Borowski z Credit Agricole i Szkoły Głównej Handlowej oraz red. Andrzej Stankiewicz z Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Stankiewicz Mateusz Morawiecki Paweł Szałamacha rząd Beaty Szydło

Publicysta Kazimierz Krupa o superministerstwie

Wicepremier minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie kierował Ministerstwem Finansów - poinformowała premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów, Pawła Szałamachę. Wicepremier Morawiecki stanie również na czele nowo utworzonego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, który będzie koordynował pracę resortów gospodarczych. – Na pewno jest to skupienie ogromnych uprawnień w jednych rękach – mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Krupa (publicysta ekonomiczny).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha rząd Beaty Szydło

Zmiany na czele resortów kluczowych dla gospodarki

Ministerstwo finansów, rozwoju i skarbu państwa to resorty kluczowe dla działania państwa. O tym, jaki wpływ na gospodarkę będą miały ostatnie zmiany w rządzie rozmawiali goście Pulsu Gospodarki: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Ignacy Morawski (Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych) i Piotr Soroczyński (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych).
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski GOSPODARKA Ignacy Morawski Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha rząd Beaty Szydło

Zmiany w rządzie. Wzmocniona pozycja ministra Morawieckiego

Utworzony zostanie Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, na którego czele stanie wicepremier Mateusz Morawiecki - poinformowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów, Pawła Szałamachę. W najbliższym czasie - jak mówiła - ma on przejść do innych "bardzo ważnych zadań"
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha rekonstrukcja rządu

Debata Dnia: rekonstrukcja rządu

Premier Beata Szydło dokonała zmian w Radzie Ministrów. Z rządu odszedł Paweł Szałamacha, a za kierowany przez niego resort finansów będzie odpowiadał Mateusz Morawiecki. Wicepremier będzie też nadal sprawował funkcję ministra rozwoju. O rekonstrukcji rządu w Debacie Dnia mówili Tomasz Wróblewski, publicysta i Piotr Skwieciński z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha Piotr Skwieciński polityka POLSKA premier Rząd RP Tomasz Wróblewski