Polskie Radio
Section05
rząd Mateusza Morawieckiego

Polskie Radio 24 Afera z agregatami od Red is Bad. "Sprzeniewierzenie środków"

- Firma Red is Bad szczyciła się tym, że nie dostawała funduszy unijnych. To pewnie wynika z tego, że fundusze UE trzeba rozliczać. Wygodniej było firmie Red is Bad czerpać bezzwrotne dotacje z kieszeni partyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Jan Krzysztof Szyszko z Trzeciej Drogi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Agnieszka Drążkiewicz POLSKA polityka propaganda

Jarosław Kaczyński o exposé Mateusza Morawieckiego: to apel do całej klasy politycznej

- Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego można określić najcelniej jako apel do całej klasy politycznej, aby próbowała znaleźć drogę do bezpiecznej i dobrze rozwijającej się Polski, w nowych realiach dzisiejszego świata. Aby spojrzała na sytuację w kraju i na świecie, na wszystkie te niebezpieczeństwa, ale także szanse, które są przed nami - powiedział w poniedziałek w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  polityka rząd

Premier Morawiecki: może was zaskoczę, ale to nie będzie najtrudniejsze wygłoszone przeze mnie exposé

- Nasz plan dla Polski okazał się skuteczny dlatego, że był ambitny; Polska okazała się wyspą stabilności ekonomicznej - podkreślił przed exposé premier Mateusz Morawiecki, dodając, że "niezależnie od tego, kto obejmie urząd premiera, powinien ten kapitał wykorzystać z korzyścią dla Polski i Polaków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Sejm polityka Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego

Zerowy VAT na żywność. Premier Morawiecki: za podejście większości sejmowej do naszego projektu zapłacą Polacy

- Projekt ustawy o zerowym VAT na żywność w pierwszym półroczu 2024 roku jest gotowy, ale nowa większość sejmowa ma problem z jego przyjęciem, bo jest autorstwa naszego rządu. Za jej podejście, niestety, zapłacą Polacy - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Sejm Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska PSL Polska 2050 żywność vat ceny żywności GOSPODARKA

Nowy rząd premiera Morawieckiego. Sasin: ma być manifestacją otwartości ze strony Zjednoczonej Prawicy

- Nowy rząd ma być manifestacją otwartości ze strony Zjednoczonej Prawicy na różne środowiska, zaproszeniem różnych środowisk do tego rządu - stwierdził w poniedziałek były wicepremier i były minister aktywów Jacek Sasin. Dodał, że ten rząd ma być inny od tego, w którym był.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka zjednoczona prawica

Premier Morawiecki zapowiada kolejne projekty ustaw. "Będziemy intensywnie pracować w najbliższych dwóch tygodniach"

- Proponujemy trzy bardzo dobre ustawy: wakacje kredytowe, zerowy VAT na żywność i zamrożenie rachunków na energię elektryczną; będzie gotowych kilka kolejnych ustaw, ponieważ rząd będzie bardzo intensywnie pracował w najbliższych dwóch tygodniach - powiedział w poniedziałek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Sejm Szymon Hołownia Prawo i Sprawiedliwość PiS ustawa polityka legislacja żywność ceny prąd energia elektryczna vat kredyt

Prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł rząd premiera Mateusza Morawieckiego

Od tej pory premier ma 14 dni na wygłoszenie w Sejmie expose i zwrócenie się z wnioskiem o wotum zaufania. W nowym gabinecie - oprócz Mateusza Morawieckiego - znalazło się troje dotychczasowych ministrów - szef MON Mariusz Błaszczak, Marlena Maląg jako szefowa resortu rozwoju i Szymon Szynkowski vel Sęk - od dziś szef MSZ. Zdecydowana większość to debiutanci w roli członków rządu.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Mateusz Morawiecki rząd

Misja formowania rządu. Bielan: wszyscy, którzy otrzymali propozycję od Mateusza Morawieckiego, przyjęli ją

- Wszyscy, którzy otrzymali od Mateusza Morawieckiego propozycję wejścia do nowego rządu, przyjęli ją. Znam dużą część składu, tam nie będzie pierwszoplanowych polityków; to było założenie przy budowie tego rządu od samego początku - powiedział w niedzielę w Polsat News europoseł PiS Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS Rząd RP polityka Partia Republikańska