Polskie Radio
Section05
ekshumacja

"MSZ wielokrotnie domagało się sprowadzenia wraku Tupolewa"

Na przestrzeni ostatnich lat, MSZ wielokrotnie podejmowało kwestię wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej oraz sprowadzenia wraku samolotu Tu-154M do Polski - zapewnił w piątek w Sejmie wiceszef MSZ Marek Magierowski. Magierowski odpowiadał w piątek na pytania posłów PO m.in. nt. działań dyplomatycznych w sprawie odzyskania wraku Tu-154M oraz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska ekshumacja katastrofa w Smoleńsku

Katastrofa smoleńska. "GPC": bomby na pokładzie tupolewa

Nie ma żadnych wątpliwości, że w rządowym samolocie TU-154M, lecącym 10 kwietnia 2010 r. z Warszawy do Smoleńska, doszło do kilku eksplozji. Brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła - do takich wniosków doszedł Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych - czytamy w sobotniej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska ekshumacja katastrofa w Smoleńsku

Jest plan prezydentów Polski i Ukrainy ws. sporów o historię

Musi być przywrócona zgoda na ekshumację; zwrócimy się do wicepremierów, ministrów kultury o uzgodnienia dotyczące jak najszybszego zniesienia zakazu ekshumacji - powiedział prezydent Andrzej Duda w Charkowie. Prezydent Petro Poroszenko opowiedział się za podniesieniem statusu wzajemnej współpracy w sprawach historycznych. Polski prezydent deklarował wsparcie ukraińskiego planu misji pokojowej w Donbasie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Ukraina Rosja ekshumacja OBWE