Polskie Radio
Section05
Łukasz Schreiber

Schreiber: wkrótce decyzje ws. ewentualnych dopłat związanych z cenami węgla

– Jeszcze w tym tygodniu zapadną decyzje w sprawie ewentualnych dopłat w związku z cenami węgla ciepłowniczego. Informacje na ten temat przekażą opinii publicznej premier i ministrowie – zapowiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Schreiber węgiel bezpieczeństwo energetyczne energetyka

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji". Schreiber punktuje wystąpienie Tuska

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji Donalda Tuska" - tak zostało zatytułowane wideo opublikowane na kanale YouTube Łukasza Schreibera. Minister w KPRM zwrócił uwagę na wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej, które padły w trakcie konwencji w Radomiu. Polityk wyjaśnił, że w trakcie jednego przemówienia Donald Tusk kłamał, insynuował, a także manipulował aż 38 razy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radom Łukasz Schreiber Donald Tusk polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

PiS chce przesunąć wybory samorządowe. Schreiber: inaczej dojdzie do ich skrajnego upartyjnienia

– Jeżeli wybory samorządowe odbędą się tak, jak zostały zaplanowane, to dojdzie do ich skrajnego upartyjnienia. To będzie plebiscyt, który wpisze się w centralną kampanię – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. Polityk wymienił argumenty przemawiające za przesunięciem terminu wyborów. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka wybory samorządowe POLSKA polityka Łukasz Schreiber

Światowe media doceniają działania Polski. Łukasz Schreiber wytyka dziennikarzom hipokryzję

Lewicowo-liberalne polskie media zawsze chętnie powielały przekazy niektórych zagranicznych redakcji, nieprzychylnie patrzących na politykę obecnego rządu. W ostatnim czasie sytuacja się jednak diametralnie zmieniła. Krytyczne wcześniej światowe tytuły bardzo doceniają działania polskich władz w obliczu wojny na Ukrainie i związanego z nią kryzysu uchodźczego. "Ostatnio media, które z pasją cytowały światową prasę - kiedy tylko ta napisała coś nieprzychylnego o Polsce - teraz rzadziej powołują się na doniesienia z zagranicy. Czyżby miało to związek z tym, że nasz kraj ma świetną prasę na całym świecie?" - napisał ironicznie na Twitterze Łukasz Schreiber.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media wojna 2022 wojna na Ukrainie Łukasz Schreiber dziennikarze

Przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej od kolejnej kadencji Sejmu. Schreiber: reguł nie zmienia się w trakcie gry

- Szereg rozwiązań w tzw. ustawie antykorupcyjnej zacznie obowiązywać od kolejnej kadencji. Chodzi o to, żeby nie zmienić pewnych reguł w trakcie gry - mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do głosowania w Sejmie nad poprawkami Senatu do ustawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm ustawa prawo Łukasz Schreiber

Schreiber o szczepionkach: w UE toczy się gra, niektóre media dokładają cegiełkę

- Mamy do czynienia z wielkim biznesem, próby dezinformacji mają i będą miały miejsce - powiedział w TVP Info Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, pytany o szczepienia AstraZenecą w Europie. - Żałuję, że część mediów - również w Polsce - dokłada cegiełkę do siania paniki - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 szczepienia Łukasz Schreiber pandemia epidemia

Spór o unijny Fundusz Odbudowy. Schreiber: nie rozumiem postawy Solidarnej Polski

- Mam nadzieję, iż efektem rozmów w koalicji nt. unijnego Funduszu Odbudowy będzie jego poparcie w parlamencie przez wszystkich posłów Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka PiS Łukasz Schreiber Katarzyna Gójska Unia Europejska koronawirus COVID-19 zjednoczona prawica

Szczyt Rady Europejskiej. Schreiber: zachowujemy pewne możliwości, gdyby konkluzje miały być łamane

– Konkluzje po szczycie Rady Europejskiej mają olbrzymie znaczenie, także polityczne. Muszą podpisać się pod nimi szefowie wszystkich państw Unii Europejskiej. Takie konkluzje muszą także być przyjęte przez Komisję Europejską i Radę UE. Jeśli tak by nie było, Polska zachowywałaby swoiste weto – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rada Europejska Unia Europejska Komisja Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze unijne fundusze ue Łukasz Schreiber Bartłomiej Graczak Trójka