Polskie Radio
Section05
Łukasz Schreiber

Schreiber: jeżeli mamy w każdej sprawie czynić ustępstwa, to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem

- Separacja może prowadzić do rozwodu, ale przy pewnej dozie refleksji może prowadzić do powrotu, do jakiejś drugiej szansy - powiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber (PiS). Jak dodał, do kryzysu w koalicji Zjednoczonej Prawicy doprowadził szereg spraw.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina polityka Łukasz Schreiber POLSKA

Awaria "Czajki". Schreiber: by pomóc, rząd zrobi wszystko, co można

- Oczekujemy od władz, niezależnie czy mówimy o władzach państwowych, czy o władzach samorządowych, reagowania na sytuację  - mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber pytany o awarię oczyszczalni "Czajka". - Zrobimy wszystko, co można, aby pomóc. Tylko ja bym oczekiwał tego, żeby wziąć odpowiedzialność za to, co się robi - dodał na antenie Polsat News.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Schreiber Warszawa mazowieckie regiony POLSKA

"Potrzebny wspólny front i przepływ informacji". Schreiber o spotkaniu klubów parlamentarnych ws. Białorusi

Nic nadzwyczajnego ani odkrywczego się nie da powiedzieć. Wspólny front i przepływ informacji oczywiście powinny być - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, odnosząc się do planowanego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami wszystkich ugrupowań politycznych, które ma dotyczyć sytuacji na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Antoni Trzmiel Łukasz Schreiber POLSKA polityka kancelaria premiera Rząd RP Białoruś Mateusz Morawiecki premier

"Może to nie wpadka, ale sypnęła kolegów?". Schreiber o wypowiedzi Gronkiewicz-Waltz

- Może to nie wpadka, ale sypnęła kolegów? - w ten sposób przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber odniósł się w piątek na Twitterze do wypowiedzi byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o już zebranych podpisach pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Hanna Gronkiewicz-Waltz wybory prezydenckie 2020 Łukasz Schreiber Platforma Obywatelska

Łukasz Schreiber: przeciąganie prac nad ustawą o wyborach to działanie na niekorzyść Polaków

– W ustawie jest zapis, który pozwala ministrowi zdrowia, w razie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, wyłączyć możliwość głosowania przy urnach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie Łukasz Schreiber wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce

Łukasz Schreiber: apele o stan klęski żywiołowej wynikają z klęski sondażowej

Nie było intencją ustawodawcy danie możliwości  wprowadzenia stanu nadzwyczajnego po to, by przekładać wybory – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Dla każdego konstytucjonalisty to zrozumiałe, że takie działanie byłoby sprzeczne z konstytucją - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek wybory prezydenckie kampania wyborcza Łukasz Schreiber

Jadwiga Emilewicz: od początku nie miałam wątpliwości, że Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin się porozumieją

Jadwiga Emilewicz w TVP Info odniosła się do koalicyjnego porozumienia w sprawie wyborów prezydenckich. - Od początku tych dyskusji, które były prowadzone przez ostatnie tygodnie, nie miałam wątpliwości, że liderzy - Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin - z całą pewnością się porozumieją - powiedziała wicepremier.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne POLSKA Sejm Łukasz Schreiber Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość

"Znaleźliśmy konstytucyjne rozwiązanie". Łukasz Schreiber o przesunięciu terminu wyborów prezydenckich

- Byliśmy w sytuacji, w której siłą rzeczy należało szukać kompromisu. Znaleźliśmy rozwiązanie konstytucyjne wbrew temu, które proponuje opozycja - powiedział w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do ustawy ws. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne POLSKA Sejm Łukasz Schreiber Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość