Polskie Radio
Section05
kasa fiskalna

Milion kas online w ciągu czterech lat. Resort finansów ogranicza liczbę kontroli u podatników

Pod koniec kwietnia, po blisko 4 latach od wprowadzenia na polski rynek kas online, zafiskalizowaliśmy milionową kasę tego typu - poinformowała wiceminister finansów i wiceszef KAS Anna Chałupa. Kasy online umożliwiają przekazywanie danych o sprzedaży detalicznej do Centralnego Repozytorium Kas. Krajowa Administracja Skarbowa korzysta na bieżąco z tych danych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa kasa fiskalna firma paragon sprzedaż

Program umożliwiający powszechne stosowanie e-paragonów. Resort podaje termin jego uruchomienia

- We wrześniu 2023 r. uruchomione zostanie rozwiązania "HUB e-paragony" umożliwiające powszechne stosowanie paragonów elektronicznych - poinformował wiceminister finansów Mariusz Gojny. Dodał, że ministerstwo opublikuje rozwiązanie pozwalające przystąpić do projektu producentom kas.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sklep sklep internetowy sklep w internecie sklep bezobsługowy paragon Ministerstwo Finansów kasa fiskalna żywność POLSKA społeczeństwo

Belgia: gmina opodatkowała samoobsługowe kasy w supermarketach. "Pogarszają społeczną spójność"

Rada gminy Molenbeek Saint-Jean zatwierdziła wprowadzenie podatku w wysokości 5,6 tys. od samoobsługowych kas w supermarketach, informuje portal RTBF. Radni gminy uznali, że kasy "mają wpływ na spójność społeczną w dzielnicach, w których jest wielu seniorów i powodują brak kontaktu między klientami a pracownikami".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Belgia podatki społeczeństwo kasa fiskalna sklep bezobsługowy

Wirtualne kasy fiskalne coraz bliżej. Jest podpis ministra finansów

Przepisy dotyczące wirtualnych kas fiskalnych wejdą w życie 1 czerwca. Podpisane są już rozporządzenia ministra finansów. Chodzi o rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania oraz rozporządzenie w sprawie grupy podatników lub rodzajów czynności, w odniesieniu do których możliwe jest używanie tego typu kas.
Zobacz więcej na temat:  fiskus kasa fiskalna Ministerstwo Finansów GOSPODARKA

Od 1 czerwca kasy fiskalne w formie oprogramowania. Firmy sporo zaoszczędzą

- Od 1 czerwca podatnicy VAT będą mogli korzystać z kas fiskalnych w postaci oprogramowania na telefon czy tablet. Nie trzeba już będzie kupować osobnych urządzeń, to rozwiązanie tańsze, można go używać wszędzie, choćby na targu (...) - powiedział w audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister finansów Jan Sarnowski.
Zobacz więcej na temat:  vat podatki pit kasa fiskalna oprogramowanie GOSPODARKA Ministerstwo Finansów finanse