Polskie Radio
Section05
paragon

Milion kas online w ciągu czterech lat. Resort finansów ogranicza liczbę kontroli u podatników

Pod koniec kwietnia, po blisko 4 latach od wprowadzenia na polski rynek kas online, zafiskalizowaliśmy milionową kasę tego typu - poinformowała wiceminister finansów i wiceszef KAS Anna Chałupa. Kasy online umożliwiają przekazywanie danych o sprzedaży detalicznej do Centralnego Repozytorium Kas. Krajowa Administracja Skarbowa korzysta na bieżąco z tych danych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa kasa fiskalna firma paragon sprzedaż

Program umożliwiający powszechne stosowanie e-paragonów. Resort podaje termin jego uruchomienia

- We wrześniu 2023 r. uruchomione zostanie rozwiązania "HUB e-paragony" umożliwiające powszechne stosowanie paragonów elektronicznych - poinformował wiceminister finansów Mariusz Gojny. Dodał, że ministerstwo opublikuje rozwiązanie pozwalające przystąpić do projektu producentom kas.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sklep sklep internetowy sklep w internecie sklep bezobsługowy paragon Ministerstwo Finansów kasa fiskalna żywność POLSKA społeczeństwo

Ilu sprzedawców wystawia błędne paragony? Znamy dane resortu finansów

Co czwarty sprzedający nie wystawił prawidłowego paragonu – wynika z kontroli przeprowadzonych przez Krajową Administrację Skarbową. W piątkowej informacji Ministerstwo Finansów wskazało, że paragon to większe bezpieczeństwo klienta oraz duże znaczenie dla gospodarki. Resort finansów przypomina, że nieuczciwym przedsiębiorcom za niewystawienie paragonu grozi kara grzywny do 15 tys. 50 zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów faktury vat handel aplikacja paragon

Dziennikarz skarży się na ceny owoców. Internauci pytają, czy długo szukał tak drogiego arbuza

Patrycjusz Wyżga z portalu wp.pl napisał w mediach społecznościowych, że kupił na śniadanie kilka owoców i zapłacił za nie ponad 60 zł. "Niezłą marżę mają na arbuza, 750 proc. to nie w kij dmuchał" - skomentował jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto internauci dodali, że redaktor musi mieć spory apetyt, skoro zjada na śniadanie 0,7 kg pomarańczy, 0,5 kg truskawek, cytrynę, niemal kilogram brzoskwiń, a do tego "wyjątkowo drogiego" arbuza za 15 zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ceny ceny żywności owoce Patrycjusz Wyżga społeczeństwo paragon zakupy

Butelki oddamy bez paragonu. System kaucyjny obejmie również opakowania plastikowe

Ministerstwo Klimatu przygotowuje system kaucyjny, który obejmie butelki jednorazowego użytku z tworzywa sztucznego na napoje o pojemności do 3 litrów oraz butelki szklane wielokrotnego użytku na napoje o pojemności do 1,5 litra. System nie będzie obowiązkowy, jednak resort wprowadzi narzędzia, które skłonią przedsiębiorców do udziału w tym rozwiązaniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu opakowanie paragon zwrot pieniędzy

Ekspert resortu finansów: wirtualne kasy pomogą firmom działać w bardziej elastyczny sposób

Świat biznesu coraz bardziej staje się światem cyfrowym. Dlatego proponując nowe rozwiązanie, jakim jest kasa wirtualna, chcemy pomóc przedsiębiorcom, aby ich działanie było jeszcze bardziej dostosowane do profilu funkcjonowania ich firm - powiedział Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  fiskus firma paragon GOSPODARKA

A. Bujara: badania pokazują szkodliwe działanie paragonów

28 października w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowane zostały wyniki badań dotyczących zawartości bisfenolu A (BPA) w paragonach z ośmiu sieci handlowych. - Przekroczony poziom bisfenolu zwiększa ryzyko niepłodności, raka piersi, raka prostaty, otyłość - wyliczał w PR24 Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 paragon rak bezpłodność Solidarność pracownicy zakupy