Polskie Radio
Section05
lockdown

"Społeczeństwo nie jest gotowe na kolejny lockdown". Majmurek o czwartej fali pandemii

- Wydaje się, że w sytuacji, w której jest duża liczba osób niezaszczepionych, kiedy nadchodzi czwarta fala wiele rządów stoi przed bardzo trudnym dylematem - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 lockdown szczepienia

Restauratorzy przygotowują się na czwartą falę pandemii

Eksperci coraz głośniej zapowiadają nadchodzącą, czwartą falę pandemii. Na ponowne zamknięcie lokali gastronomicznych przygotowują się już ich właściciele. To jedna z branż najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa. Czy gastronomia poradzi sobie z kolejnym lockdownem? Co planują restauratorzy? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo COVID-19 pandemia restauracja lockdown Martyna Masztalerz Witold Lazar

"Obserwujemy angielski eksperyment". Adam Dąbrowski o sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii

- Koniec z limitami osób w teatrach i kinach, koniec z dystansem społecznym. W pubach już znowu tym arcybrytyjskim zwyczajem będzie można stać przy barze, a nie siedzieć grzecznie przy stoliku tak jak przez ostatnie półtora roku - mówił o zniesieniu lockdownu Adam Dąbrowski (korespondent PR w Londynie). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wielka Brytania Boris Johnson koronawirus COVID-19 pandemia Anglia lockdown

Odbudowa gospodarki po pandemii. Roszkowski: wszystko wskazuje na to, że zaczynamy wychodzić z recesji

- Jesteśmy w momencie, w którym powoli zaczynamy wychodzić z recesji, bo z jednej strony dane epidemiczne są nie najgorsze, a z drugiej strony dane makroekonomiczne wskazują na to, że powoli zaczynamy wychodzić z tej recesji. Gospodarczo zaczyna się pewne ożywienie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka obostrzenia lockdown społeczeństwo GOSPODARKA pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce

Lockdown a depresja u dzieci. Psychiatra: na oddział trafiali pacjenci, którzy wcześniej nie mieli problemów

- W lockdownie na oddział psychiatrii dziecięcej trafiali młodzi pacjenci, którzy wcześniej nie mieli skłonności depresyjnych - powiedziała psychiatra Małgorzata Wyrębska-Rozpara ze szczecińskiego szpitala "Zdroje". Zaznaczyła, że nie wiadomo, jak długo mogą utrzymywać się objawy depresyjne związane z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  depresja psychologia psychiatra pomoc dzieci lockdown szkoła społeczeństwo POLSKA