Polskie Radio
Section05
Michał Woś

Kolejna białoruska dezinformacja wymierzona w Polskę. Sellin: to próba szukania pretekstu do wzmożenia napięcia

- Będzie wiele tego typu pozornych incydentów wywołanych w celu powodowania zamieszania - wskazał w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta, komentując kłamliwe zarzuty Mińska dotyczące polskiego śmigłowca wojskowego. Gośćmi audycji byli również: Władysław Teofil Bartoszewski z Koalicji Polskiej, Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej, Marcin Kulasek z Nowej Lewicy, Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości i Michał Woś z Suwerennej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Teofil Bartoszewski Marcin Kierwiński Marcin Kulasek Jarosław Sellin Michał Woś Andrzej Zybertowicz Trójka Beata Michniewicz

Nielegalne składowiska odpadów. Woś: jest problem z niemieckimi śmieciami, które rząd PO pozwolił wwieźć do Polski

- Przez 8 lat uporządkowaliśmy sytuację po rządach PO; zmieniliśmy przepisy. Ale wciąż jest problem z niemieckimi śmieciami, które rząd Tuska pozwolił wwieźć do Polski - mówił w "Śniadaniu w Trójce" wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. W dyskusji w Programie 3 Polskiego Radia o problemie nielegalnych składowisk odpadów wzięli udział także Krzysztof Gawkowski, Władysław Teofil Bartoszewski, Radosław Fogiel, Grzegorz Schetyna i Paweł Sałek.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz polityka Radosław Fogiel Krzysztof Gawkowski Władysław Teofil Bartoszewski Michał Woś Grzegorz Schetyna Paweł Sałek Zielona Góra odpady gospodarka odpadami śmieci środowisko ochrona środowiska

Bunt Prigożyna. Paweł Sałek: prezydent jest na bieżąco informowany, trwają rozmowy z sojusznikami

- Zarówno na poziomie Biura Bezpieczeństwa Narodowego i odpowiedników u sojuszników, a także na poziomie Biura Polityki Międzynarodowej te kwestie są monitorowane, jesteśmy w kontakcie z sojusznikami, pan prezydent jest na bieżąco informowany o sytuacji, która się rozwija - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta, komentując informacje o buncie Jewgienija Prigożyna i jego Grupy Wagnera. Gośćmi audycji byli także: Dariusz Stefaniuk z PiS, Andrzej Halicki z KO, Ireneusz Raś z KP-PSL, Marcin Kulasek z Nowej Lewicy i Michał Woś z Suwerennej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Beata Michniewicz ŚWIAT Europa Rosja serwis wschodni Grupa Wagnera Jewgienij Prigożyn Paweł Sałek Andrzej Halicki Ireneusz Raś Marcin Kulasek Michał Woś Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023

"To po prostu działanie na rzecz Kremla". Olga Semeniuk o propozycji odwołania ministra Błaszczaka

- Zajmowanie się odwoływaniem bardzo ważnego ministra z punktu widzenia politycznego, krajowego i międzynarodowego w kontekście wojny na Ukrainie, to po prostu działanie na rzecz Kremla - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Ireneusz Raś (Koalicja Polska), Michał Woś (Suwerenna Polska), Adrian Zandberg (Razem) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Rosja Bydgoszcz Beata Michniewicz wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Marcin Kierwiński koalicja obywatelska Ireneusz Raś PiS Olga Semeniuk Michał Woś Adrian Zandberg lewica Andrzej Zybertowicz

"Polityka uległości wobec Rosji była czymś niebywałym". Poseł PiS o nowej sejmowej komisji

- Gdybyśmy wzięli całą politykę, jako prowadził rząd Tuska wobec Rosji, łącznie z oddaniem jej śledztwa po największej tragedii Polski, po katastrofie smoleńskiej, można mówić o zdradzie stanu - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Zieliński (Prawo i Sprawiedliwość). W dyskusji udział wzięli również Michał Woś (Solidarna Polska), Andrzej Szejna (Lewica), Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA bezpieczeństwo energetyczne Rosja polityka Jarosław Zieliński Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Filip Libicki Michał Woś Andrzej Szejna

Rozbicie rosyjskiej siatki szpiegowskiej. Michał Woś: wzrasta świadomość dotycząca działania agentury

– Dobrze, że w Polsce wzrasta świadomość dotycząca działania agentury. Dzięki tej informacji także wzrośnie świadomość tego, że agentura rosyjska w Polsce działa, że są takie, a nie inne czasy geopolityczne. Ta agentura zawsze była tu obecna – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Rosja służby specjalne służby i bezpieczeństwo Europa Michał Woś Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Afera śmieciowa w stołecznym ratuszu. Woś: informacje o nieprawidłowościach spływały do służb co najmniej od roku

– Sprawa gospodarki odpadami w Warszawie, to nie jest sprawa z zeszłego tygodnia, tylko sprawa zawiadomień o nieprawidłowościach i informacji, które spływały do służb i prokuratury co najmniej od roku, a może i wcześniej – skomentował w "Śniadaniu w Trójce" Michał Woś (Solidarna Polska). Gośćmi audycji byli także: Radosław Fogiel (PiS), Maciej Gdula (Nowa Lewica), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Koalicja Polska) i prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP). 
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka samorząd Trójka Maciej Gdula Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Marek Sawicki Michał Woś Andrzej Zybertowicz

Michał Woś: UE nie ma kompetencji w zakresie leśnictwa

– Niestety od kilku lat widzimy puchnięcie kompetencji unijnych. Jednak nie na drodze zmiany traktatów, a poprzez narzucanie państwom interpretacji prawa. W tej chwili tworzymy Europę ojczyzn i powinniśmy domagać się tego, żeby prawo było szanowane. To traktaty stanowią o tym, co Unia może, a czego nie może – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Woś Bartłomiej Graczak Trybunał Sprawiedliwości UE las Ministerstwo Sprawiedliwości

Cyfryzacja w wymiarze sprawiedliwości. Szybsze postępowania, obsługa online

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś powiedział, że resort w ostatnich latach wprowadził w sądownictwie rewolucję cyfrową, dzięki której jedna trzecia postępowań odbywa się wyłącznie online. Przekazał, że ministerstwo, w czasie gdy jego szefem jest Zbigniew Ziobro, wprowadziło kilkadziesiąt aplikacji, które przyspieszają postępowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Michał Woś internet Sebastian Kaleta

Afera taśmowa. Wiceminister sprawiedliwości: Donald Tusk mówił, że Marcin W. to wiarygodny świadek

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś skomentował na antenie Polsat News ujawnione zeznania współpracownika Marcina Falenty, z których wynika, że Marcin W. przekazał reklamówkę wypełnioną pieniędzmi Michałowi Tuskowi, synowi byłego premiera. - Jeżeli Donald Tusk domagał się komisji śledczej, mówiąc, że jest to bardzo wiarygodny świadek, to proszę bardzo, świadek mówi: 600 tysięcy euro łapówki dla Tuska - zaznaczył polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa Donald Tusk polityka Michał Woś

Zbrodnie wojenne na Ukrainie. Woś: w naszych więzieniach znajdzie się miejsce dla ludobójców

- W tej chwili już nikt nie ma wątpliwości - ONZ i inne organizacje jednoznacznie wskazują na skalę tych zbrodni (na Ukrainie - przyp. red.). (...) Putin to zbrodniarz wojenny, który powinien być osądzony jak zbrodniarze faszystowscy, hitlerowscy w Norymberdze - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Władimir Putin Ministerstwo Sprawiedliwości Dorota Kania Michał Woś

tylko u nas Projekt nowelizacji ustawy o kuratorach w Sejmie. Woś: największa reforma od początku jej istnienia

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o kuratorach sądowych. Przedłożone przepisy mają poprawić funkcjonowanie i organizację kuratorskiej służby sądowej oraz jakość i efektywność pracy kuratorów. - Wprowadzamy jasne, transparentne kryteria - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.   
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości rząd Sejm TYLKO U NAS

Ograniczenie przywilejów więźniów i zmiany w więziennictwie. Sprawdź nowe reformy w prawie karnym

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś powiedział, że w ramach reformy w prawie karnym wykonawczym zaostrzone zostaną przepisy dotyczące ochrony funkcjonariuszy więziennych, przepisy ułatwiające doprowadzanie skazanych do więzienia, także rozbudowany zostanie program "Praca dla więźniów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś przestępczość prawo kodeks karny sądownictwo

Zmiana ustawy o SN. Woś: wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości

Michał Woś, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia, odniósł się do prezydenckich zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. – Gdyby ta ustawa w tym kształcie weszła w życie, to wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił wiceminister.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Solidarna Polska sądownictwo sąd Beata Michniewicz Trójka POLSKA Sąd Najwyższy

Dochodzenie ws. rosyjskich zbrodni. Woś: polska i ukraińska prokuratura są w stałym kontakcie

– Od pierwszych dni wojny prokuratura polska i ukraińska są w bieżącym kontakcie, żeby zebrać jak najwięcej dowodów rosyjskich zbrodni – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. Podkreślał, że szczegółowe udokumentowanie wydarzeń jest kluczowe dla osądzenia odpowiedzialnych za przeprowadzone na cywilach masakry.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś POLSKA Beata Michniewicz polityka Ukraina wojna 2022 Rosja sąd