X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
mobbing

Mobbing w pracy może dotyczyć każdego

Zjawisko mobbingu znane jest pracownikiem od dawna, jednak dopiero w latach 90. zajęto się nim od strony formalnej. Wcześniej utożsamiano je ze zwykłymi konfliktami w środowisku pracy. O charakterze zjawiska i regulacjach prawnych mówiły w audycji Społeczny Punkt Widzenia Barbara Surdykowska (biuro eksperckie NSZZ “S”) i Ewa Krajewska (sekretarz Krajowej Sekcji Pracowników Bibliotek Publicznych „Solidarności”).
Zobacz więcej na temat:  praca mobbing kodeks pracy

Sygnalista - dobry pracownik czy donosiciel?

Czy zgłaszanie o nadużyciach w pracy to "podkopywanie" kolegów? A co, gdy dotyczą one spraw społecznie istotnych: mobbingu, łapówek, molestowania? Komu je zgłaszać? Co na to etyka? O whistleblowingu (specyficznej formie donosicielstwa) mówili w audycji Interakcje Aleksandra Kobylińska (Instytutu Spraw Publicznych) i prof. Krzysztof Kiciński (socjolog, Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  etyka mobbing praca Krzysztof Kiciński socjologia