Polskie Radio
Section05
mundial 2018

Mundial w Jedynce - dzień trzydziesty drugi - ostatni

Sprawozdawcy Polskiego Radia obecni są na wszystkich arenach mistrzostw. Dziś na antenie Jedynki wypowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia: Tomasz Kowalczyk, Marek Solecki, Maciej Jastrzębski, Beata Płomecka, Andrzej Janisz, Robert Skrzyński oraz selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martínez i jeden z najlepszych rosyjskich bramkarzy, brązowy medalista mundialu z 1966 roku Anzor Kawazaszwili.
Zobacz więcej na temat:  mundial 2018 Rosja 2018 Piłka nożna

Mundial 2018: Belgia - Anglia 2:0

Belgowie pokonali w Sankt Petersburgu Anglię 2:0 w meczu o trzecie miejsce na mundialu w Rosji. Drużyna "Czerwonych Diabłów" tym samym została czwartym w historii zespołem, który wygrał sześć meczów na piłkarskich mistrzostwach świata, ale nie zdobył trofeum. Pierwszą reprezentacją w takiej sytuacji była Polska w 1974 roku. Później przydarzyło się to Włochom w 1990 i Holandii w 2010.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Belgia Anglia mundial 2018

Mundial w Jedynce - dzień dwudziesty siódmy

Sprawozdawcy Polskiego Radia obecni są na wszystkich arenach mistrzostw. Dziś na antenie Jedynki wypowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia: Sylwia Urban, Rafał Bała, Maciej Jastrzębski, Marek Solecki, Beata Płomecka, Marek Brzeziński. Ponadto były piłkarz i trener Maciej Murawski, były bramkarz reprezentacji Polski Adam Matysek, były napastnik reprezentacji Polski Andrzej Juskowiak, uczestnik mundialu w 2002 roku Tomasz Kłos. 
Zobacz więcej na temat:  mundial 2018 Rosja 2018 Piłka nożna

Mundial kreuje gwiazdy. "Rebić zrobił niesamowite wrażenie"

Z mundialem pożegnały się już reprezentacje Brazylii, Argentyny czy Portugalii, a wraz z nimi takie gwiazdy światowego futbolu jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy Neymar. Który z grających jeszcze w mistrzostwach świata zawodników ma szansę stać się nowym, piłkarskim bohaterem? O tym w rozmowie z Andrzejem Juskowiakiem, byłym reprezentantem Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mundial 2018 Chorwacja cristiano ronaldo Leo Messi

Mimo porażki drużyny mundial zwycięstwem Rosji?

– Cel mundialu zmienił się od 2010 roku, kiedy Rosja otrzymała prawo organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w roku 2018. Zmienił się po agresji na Ukrainę, zagarnięciu Krymu, zastrzeleniu Borysa Niemcowa. To ma być piękna pocztówka do świata "From Russia with Love", tylko nie w takim Bondowskim rozumieniu – ocenia Roman Imielski, współautor książki "Najważniejszy mecz Kremla".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Rosiak Rosja Ukraina mundial 2018 Roman Imielski Piotr Pogorzelski Stanisław Gomułka Marek Wałkuski