Polskie Radio
Section05
narciarstwo klasyczne

Polacy zeszli z medalowej ścieżki mistrzostw świata

W niedzielę polscy skoczkowie narciarscy w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula stanęli do obrony tytułu drużynowych mistrzów świata. Niestety tym razem biało-czerwonych zabrakło na podium. Tak wyglądała nasza relacja z rywalizacji w Innsbrucku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Seefeld 2019 narciarstwo klasyczne Skoki narciarskie Biegi narciarskie Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki RELACJA

Słaby początek mistrzostw. Polacy poza ćwierćfinałem sprintu

Maciej Staręga nie awansował do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. W eliminacjach odpadli także pozostali dwaj Polacy - Kamil Bury i Dominik Bury. Wcześniej w czwartek rozegrane zostały kwalifikacje kobiet. Odpadły w nich wszystkie Polki: Weronika Kaleta, Urszula Łętocha, Monika Skinder i Izabela Marcisz, które zajęły - odpowiednio - 46., 47., 55. i 56. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT narciarstwo klasyczne Seefeld 2019 Biegi narciarskie

Eddie Edwards przecierał szlaki Adrianowi Solano

Adrian Solano zrobił „furorę” w eliminacjach biegu narciarskiego na 10 km stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w Lahti. Wenezuelczyk urzekł kibiców swoją zawziętością, choć kompletnie nie potrafi poruszać się na nartach i kilkadziesiąt razy przewracał się. Na półmetku miał czas o 10 minut gorszy od ostatniego zawodnika… na mecie i kwalifikacji nie ukończył.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe Skoki narciarskie Lahti 2017 narciarstwo klasyczne