Polskie Radio
Section05
narciarstwo klasyczne

Kosztowny błąd lidera. Sensacja w kombinacji norweskiej

Norweg Joergen Graabak został mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrny medal wywalczył jego rodak Jens Luraas Oftebro, a trzeci był Japończyk Akito Watabe. Rywalizacja rozstrzygnęła się po pasjonującym finiszu. Grabaak wyprzedził o 0,4 sek. Oftebro i o 0,6 sek. Watabe.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT kombinacja norweska narciarstwo klasyczne

Klaebo znowu najlepszy w sprincie. Ćwierćfinał Staręgi

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo został w Pekinie mistrzem olimpijskim w narciarskim sprincie stylem dowolnym. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 19. miejscu.. Wcześniej z rywalizacją na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie pożegnał się Kamil Bury, który zajął dopiero 58. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Biegi narciarskie narciarstwo klasyczne narciarstwo biegowe

Medal dla Polaka, rekordy na torze [3. DZIEŃ IO]

Niedzielna rywalizacja na igrzyskach olimpijskich w Pekinie dla polskich kibiców wiązała się przede wszystkim z konkursem finałowym w skokach narciarskich na normalnym obiekcie. Łącznie rozdanych zostało dziewięć kompletów medali.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie Skoki narciarskie saneczkarstwo narciarstwo biegowe narciarstwo klasyczne Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Biegi narciarskie narciarstwo alpejskie