Polskie Radio
Section05
pit

Chcesz przekazać 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego? Zobacz, jak to zrobić

Jednym z rozwiązań wprowadzonych Tarczą antykryzysową jest to dotyczące przekazywania organizacji pożytku publicznego 1% podatku PIT. W tym roku złożenie zeznania lub oświadczenia PIT-OP po 30 kwietnia, nie później jednak niż do 1 czerwca oraz 30 czerwca 2020 w przypadku korekty zeznania, umożliwi przekazanie 1% na rzecz wybranej OPP.
Zobacz więcej na temat:  pit Ministerstwo Finansów tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce podatki

Ulga dla młodych. Osoby do 26. roku życia nie muszą już płacić podatku dochodowego

- To jest projekt, który ma na celu zwiększyć szanse, poprawić perspektywy, sprawić, żeby możliwości młodych ludzi na rynku pracy były lepsze, coraz lepsze, takie jak ich odpowiedników na Zachodzie - tak o propozycji programowej PiS z zeszłego roku - zerowym PIT dla młodych - mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. To, co jeszcze na początku zeszłego było tylko pomysłem, szybko stało się faktem - w rozliczeniu PIT za 2019 rok osoby do 26. roku życia nie zapłacą podatku dochodowego - przynajmniej za część roku.
Zobacz więcej na temat:  pit podatki finanse osobiste praca 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

Фонд «Наш вибір» відкрив для іноземців у Польщі спеціальну інфолінію

У зв'язку з новими проблемами, з якими через епідемію довелося зіткнутися українцям та іншим іноземцям у Польщі, фундація вирішила не зволікати і відкрити для них безкоштовну інфолінію
Zobacz więcej na temat:  коронавірус Польща Україна українці польсько-український кордон інфолінія карта побиту pit

PIT za 2019 rok. Niedopłatę musisz zapłacić do 30 kwietnia

Od tego roku niedopłatę podatków z tytułu CIT, PIT, VAT za 2019 rok, musimy przelać na własny mikrorachunek. Od 15 lutego jest to możliwe za pośrednictwem systemu Twój e-PIT. Za jego pomocą zapłacimy niedopłatę lub sprawdzimy swoje zeznanie podatkowe za 2019 rok, przygotowane automatycznie przez fiskusa. Gdy wyjdzie z niego niedopłata za ubiegły rok, wtedy musimy ją opłacić najpóźniej do 30 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  podatek dochodowy podatki podatek VAT Ministerstwo Finansów pit cit

PODATKI Pracodawca nie dał ci druku PIT? I tak musisz się rozliczyć z fiskusem

PIT-11 to dokument, który każdy pracodawca ma obowiązek wystawić pracownikowi do końca lutego. Stanowi on podsumowanie roku podatkowego, na podstawie którego osoba zatrudniona rozlicza się z urzędem skarbowym. Zdarza się jednak, że pracodawca z różnych względów nie wywiązuje się ze swojego obowiązku, co nie zwalnia podatnika z konieczności rozliczenia do końca kwietnia dochodów za miniony rok.
Zobacz więcej na temat:  podatki pit Ministerstwo Finansów finanse osobiste