Polskie Radio
Section05
e-usługi

Aplikacja mObywatel. Nadchodzą spore ułatwienia. Sprawdź, co się zmieni

Minister w kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz poinformował, że rząd pracuje nad zmianami w aplikacji mObywatel. Odpowiadając w Sejmie na pytania posłów Prawa i Sprawiedliwości mówił, że aplikacja w nowej odsłonie będzie pozwalała załatwiać sprawy urzędowe od początku do końca za pomocą smartfona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aplikacja mobilna rząd cyfryzacja internet e-usługi

Rozszerzenie e-usług i wzrost cyberbezpieczeństwa. Plany rządu na nowy rok w zakresie cyfryzacji

Kancelaria Premiera przedstawiła plany na rok 2022 w obszarze cyfryzacji. Wśród nich są m.in. rozszerzenie e-usług i funkcjonalności aplikacji mObywatel, dokończenie projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Nowy Rok kancelaria premiera cyfryzacja cyberbezpieczeństwo e-usługi

Nowym samochodem w wakacyjną podróż? Sprawdź dane w e-usłudze, a unikniesz ewentualnych kłopotów

Wyczekiwany urlop jeszcze przed wami i planujecie wybrać się na niego nowym samochodem? A może - akurat teraz podjęliście decyzję, że czas na zmianę auta? Przed zakupem, warto mieć pewność. ministerstwo cyfryzacji przypomina, że to to, czego nie widać na pierwszy rzut oka, można sprawdzić dzięki e-usłudze Historia Pojazdu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja e-usługi samochód dane

E-usługi stają się codziennością. Pozwalają zweryfikować dane samochodu, autobusu oraz punkty karne kierowcy

W lipcu profil zaufany założyło prawie 600 tys. osób. To trzeci pod tym względem miesiąc w 10-letniej historii usługi. Profil zaufany jest kluczem do e-usług. Umożliwia potwierdzanie tożsamości w internecie. Dzięki temu każdy, kto go ma, sprawy urzędowe może załatwiać z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA e-usługi cyfryzacja e-administracja