Polskie Radio
Section05
Polskie Radio Kierowców

Warszawa: spore utrudnienia dla kierowców. Remonty na Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego

Dzisiaj drogowcy rozpoczną frezowanie na Wale Miedzeszyńskim, a także rozpoczną wymianę dylatacji na moście Poniatowskiego. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w tym rejonie.Od piątku do niedzieli drogowcy wyremontują prawy pas Wału Miedzeszyńskiego w kierunku Wawra. Jezdnia od mostu Poniatowskiego do ulicy Zwycięzców będzie węższa.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online drogi Warszawa kierowcy remont bezpieczeństwo na drodze infrastruktura

Polskie Radio Kierowców na Wielkiej Wyprawie Maluchów

80 Małych Fiatów i ponad 3000 kilometrów do pokonania. 5 lipca ruszyła Wielka Wyprawa Maluchów. Na trasie Warszawa – Monte Cassino uczestnikom towarzyszą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców. Na antenach Jedynki, Radia Kierowców i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, Kuba Marcinowicz i Jan Wiewiór relacjonują przebieg tej charytatywnej akcji. 
Zobacz więcej na temat:  Kuba Marcinowicz Wielka Wyprawa Maluchów akcje charytatywne fiat 126p Monte Cassino

Elektryczny model Forda Capri. Powrót legendy w nowoczesnym wydaniu

Kiedy ma się duszę i charakter, zawsze można zniknąć z centrum uwagi, by powrócić w odpowiednim momencie. Można tego dokonać ze stylem i rozmachem. Koncern Ford z dumą przedstawia nowego, całkowicie elektrycznego Forda Capri. Całkowicie zmodyfikowanego, na miarę epoki pojazdów elektrycznych.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online ford samochody samochody elektryczne motoryzacja technologie

Wojtek Cugowski. Jaka była jego przygoda z dieslami? [POSŁUCHAJ WYWIADU]

Gościem "Na luzie" był rodowity lublinianin i człowiek "klasycznie usposobiony do motoryzacji" - Wojtek Cugowski. Gitarzysta, wokalista i kompozytor opowiedział nam dlaczego nie mógłby przeprowadzić się do stolicy, jaka była jego przygoda z dieslami i co myśli o swojej płycie "Nie czekaj na znak" po dwóch latach od premiery?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online muzyka rozrywkowa Zbigniew Zegler motoryzacja kierowcy samochody prawo jazdy album piosenka Rock Wojciech Cugowski

"Rozgrzane auto jest jak piekarnik". Policja przypomina o bezpieczeństwie dzieci i zwierząt

W związku z dużymi upałami, policja przypomina, że nie można nawet na krótko zostawiać w nagrzanym aucie dzieci i zwierząt. Już kilkuminutowy pobyt w zamkniętym samochodzie może mieć tragiczne konsekwencje – powiedział asp. Marcin Sawicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online samochody kierowcy upały wakacje policja

Siódmy dzień PRK na Wielkiej Wyprawie Maluchów

Dziś siódmy dzień Wielkiej Wyprawy Maluchów do Monte Cassino. 80. Fiatów 126p pokona w sumie 3200 kilometrów, by zebrać środki na pomoc dzieciom, poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców pokonają razem z Wyprawą bardzo długi odcinek przez Serbię, Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców polskie radio kierowców online Wielka Wyprawa Maluchów motoryzacja Chorwacja Bośnia i Hercegowina

Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci ruszyła z Warszawy do Monte Cassino

80 maluchów wyruszyło spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w samo południe w piątek 5 lipca. Cel geograficzny to Monte Cassino, do którego trasa liczy 3200 km i prowadzi przez 8 krajów. Celem głównym jest zebranie miliona euro dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, edukację i prewencję. Kolejną Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci wyprowadzili na trasę giganci motorsportu, a wśród nich Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online kierowcy Monte Cassino motoryzacja Maluchy 2024