Polskie Radio
Section05
pożar

Polscy strażacy walczą z pożarem w Czechach. Pracowity trzeci dzień akcji

Polska załoga pomagająca w gaszeniu pożaru Parku Narodowego Czeska Szwajcaria wykonała w czwartek 137 zrzutów wody ze śmigłowca - przekazał Polskiemu Radiu rzecznik Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski. Po godzinie 21:00 policyjny śmigłowiec zakończył trzeci dzień akcji gaszenia pożaru lasu.
Zobacz więcej na temat:  pożar straż pożarna Czechy służby ratunkowe lotnictwo ŚWIAT Europa

Pożar w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Kilkadziesiąt zrzutów wody polskiego śmigłowca

Należący do polskiej policji śmigłowiec jest jednym z siedmiu, które biorą udział w gaszeniu rozległego pożaru lasu w Czeskiej Szwajcarii. Ogień w parku narodowym objął obszar tysiąca hektarów. Ze względu na ukształtowanie terenu gaszenie go z powietrza jest najefektywniejsze. Polski Black Hawk wykonał już 65 zrzutów wody.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy pożar parki narodowe straż pożarna Black Hawk

Ogromny pożar lasu w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Polski śmigłowiec od świtu w akcji

Śmigłowce wznowiły rano gaszenie trwającego czwartą dobę pożaru lasów w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. W ciągu dnia do akcji mają przystąpić samoloty gaśnicze z Włoch - informuje czeski korespondent Polskiego Radia Wojciech Stobba. Akcja gaśnicza prowadzona jest na obszarze około tysiąca hektarów. Dotąd z rejonu pożaru ewakuowano ponad 450 osób. Ogień zniszczył osiem domów, na szczęście nie ma informacji o ofiarach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy pożar las parki narodowe straż pożarna

Płonie Park Narodowy Czeska Szwajcaria. Policyjny śmigłowiec z Polski już na miejscu

Policyjny śmigłowiec z Polski bierze już udział w akcji gaśniczej w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Pożar lasu objął obszar prawie tysiąca hektarów. Wieczorem zarządzono ewakuację kolejnej miejscowości. Ogień wciąż rozprzestrzenia się przez silny wiatr, który spycha płomienie w głąb parku narodowego - informuje z Pragi korespondent Polskiego Radia Wojciech Stobba.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy pożar straż pożarna

Europa płonie! Wielkie pożary na zachodzie kontynentu, groźnie także w Polsce

Na całym kontynencie, od Portugalii i Hiszpanii, przez Francję i Włochy, aż po Słowenię i Grecję wybuchają groźne pożary. Przyczyną są niezwyczajnie wysokie temperatury i często nieostrożność człowieka. Również w Polsce, w związku z sytuacją pogodową, sytuacja jest trudna.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pożar las Europa zagrożenie zmiany klimatyczne Aleksander Ziemiańczyk Piotr Łodej Trójka

Pożary pustoszą Kalifornię. Tysiące osób zmuszonych do ewakuacji

Tysiące ludzi otrzymało nakaz ewakuacji z powodu błyskawicznie rozprzestrzeniającego się pożaru w pobliżu Parku Narodowego Yosemite. Do sobotniego popołudnia obszar objęty żywiołem obejmował powierzchnię 38 kilometrów kwadratowych, co oznaczało, że przerodził się w jeden z największych tegorocznych pożarów w Kalifornii - poinformowała w sobotę agencja Associated Press.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA pożar Kalifornia