Polskie Radio
Section05
premier

Udział premiera w spotkaniach ws. protestu medyków. Minister zdrowia wyjaśnia

- Premier Mateusz Morawiecki na razie nie będzie uczestniczył w żadnych spotkaniach ws. protestu medyków. Jestem ministrem konstytucyjnym, który ma w zakresie odpowiedzialności zajmowanie się tym - mówił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie służba zdrowia medycyna protest protesty w Warszawie strajki polityka premier Mateusz Morawiecki Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski

"To jest próba naruszenia integralności państwa polskiego". Premier o sytuacji na granicy z Białorusią

- Na wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej mamy do czynienia z szeroko zakrojoną prowokacją i próbą przepchnięcia dziesiątek tysięcy nielegalnych emigrantów tą drogą do Europy; nie pozwolimy na naruszenie naszych granic i suwerenności Polski - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś imigracja uchodźcy granica premier Mateusz Morawiecki służby i bezpieczeństwo

"Postulaty medyków są nierealne". PAP nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki odmówił spotkania z protestującymi

Do czasu urealnienia postulatów premier Mateusz Morawiecki nie spotka się z protestującymi medykami - wynika z informacji PAP, które agencja otrzymała z otoczenia rządu. - Postulaty przedstawione przez medyków są nierealne, to próba nacisku politycznego - podkreśliło źródło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pielęgniarka protest Mateusz Morawiecki społeczeństwo służba zdrowia premier

"Swoim życiem dawał świadectwo". Premier Mateusz Morawiecki o kard. Wyszyńskim

"Dzisiaj witamy księdza Prymasa w gronie beatyfikowanych przez Kościół. Wraz z księdzem Prymasem do grona beatyfikowanych wejdzie Róża Maria Czacka, siostra Elżbieta, opiekunka niewidomych w Laskach" - napisał na Facebooku premier.
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Stefan Wyszyński Kościół katolicki Elżbieta Róża Czacka wiara premier Mateusz Morawiecki POLSKA społeczeństwo

"Cieszę się, że relacje polsko-niemieckie są rzeczywiście bardzo silne". Mateusz Morawiecki spotkał się z Angelą Merkel

Od ceremonii oficjalnego powitania przez premiera Mateusza Morawieckiego przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpoczęła się w sobotę w południe wizyta Angeli Merkel w Polsce. Kanclerz Niemiec złożyła także kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Angela Merkel polityka Warszawa premier Mateusz Morawiecki dyplomacja Witold Banach

41. rocznica porozumienia katowickiego. Premier: bez tych wydarzeń trudno byłoby sobie wyobrazić niepodległą Polskę

"Mija 41 lat od wydarzeń, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić niepodległą Polskę, które na zawsze odmieniły los ojczyzny i całego świata" - podkreślił premier Mateusz Morawieckie w liście do uczestników obchodów 41. rocznicy podpisania porozumienia katowickiego i powstania NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA historia Polski Solidarność sierpień 80 premier Mateusz Morawiecki Huta Katowice strajki sierpniowe NSZZ 1980 społeczeństwo

"Cieszę się, że relacje polsko-niemieckie są rzeczywiście bardzo silne". Mateusz Morawiecki spotkał się z Angelą Merkel

Od ceremonii oficjalnego powitania przez premiera Mateusza Morawieckiego przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpoczęła się w sobotę w południe wizyta Angeli Merkel w Polsce. Kanclerz Niemiec złożyła także kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Angela Merkel polityka Warszawa premier Mateusz Morawiecki dyplomacja Witold Banach

Angela Merkel z wizytą w Polsce. W planach rozmowy o sytuacji na granicach UE

Niemiecka kanclerz Angela Merkel spotka się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Wśród planowanych tematów rozmów - ochrona granic Unii, napięcia wewnątrz wspólnoty oraz Nord Stream 2. To jej pożegnalna wizyta w Polsce - 26 września w Niemczech odbędą się wybory do Bundestagu, Angela Merkel zapowiedziała, że nie będzie ubiegała się o reelekcję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy premier Mateusz Morawiecki Angela Merkel relacje polsko-niemieckie

POLSKI ŁAD "Zmieniliśmy puste obietnice na realizację zadań". Premier o Polskim Ładzie

- Zdecydowaliśmy się na jedną z największych w historii Polski obniżek podatków. To pozostawienie w portfelach Polaków 16,5 mld zł - powiedział premier Mateusz Morawiecki w konferencji podsumowującej akcję "10 programów na 100 dni". - Polski Ład ma służyć powrotowi na szybką ścieżkę wzrostu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Polski Ład POLSKA GOSPODARKA gospodarka polska podatki finanse

"To wielki przyjaciel Polski i Polaków". Premier pogratulował Janezowi Janszy nagrody Człowieka Roku

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował premierowi Słowenii Janezowi Janszy otrzymania nagrody Człowieka Roku 2020 na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Podkreślił, że nagroda ta jest wyrazem szacunku dla konsekwencji i determinacji, z jakimi szef słoweńskiego rządu realizuje cele korzystne dla obywateli swojego kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Słowenia Mateusz Morawiecki Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021